5. September 2012

- Výrobky klientov zariadení sociálnych služieb opäť na Úrade ŽSK

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 5. september 2012

Priestory Úradu Žilinského samosprávneho kraja sa opäť stali domovom pre viac ako sto dekorácií a ozdôb. Tie vyrobili klienti 26 domovov sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK. Vernisáž výstavy pod názvom „Za oknami našich zariadení“ slávnostne otvoril predseda ŽSK Juraj Blanár spolu s riaditeľkou odboru sociálnych vecí ŽSK Martou Paukovou dnes, v stredu 5. septembra 2012. Foyer Úradu ŽSK sa tak vďaka zariadeniam sociálnych služieb a ich šikovným klientom opäť premenilo na výstavnú miestnosť plnú pestrofarebných predmetov a ozdôb. Časť vystavovaných výrobkov je predajná a návštevníci môžu ich zakúpením podporiť činnosť obyvateľov zariadení sociálnych služieb. „1. ročník tejto výstavy sme zorganizovali v minulom roku. Verím, že aj tohtoročná výstava priláka množstvo návštevníkov, ktorí kúpou ozdôb podporia činnosť našich zariadení sociálnych služieb,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár. Návštevníci sa jedinečnými výrobkami výstavy môžu kochať do 28. septembra 2012. Klienti zariadení sociálnych služieb tvoria výrobky počas pracovnej terapie pod odborným dozorom terapeutických pracovníkov. Pri svojej práci používajú rôzne techniky ako maľovanie, gravírovanie, šitie či drôtovanie a výsledkom ich úsilia sú originálne produkty. Žilinský samosprávny kraj organizuje počas roka tri výstavy, na ktorých klienti zariadení sociálnych služieb vystavujú a predávajú svoje výrobky. V predvianočnom období sa prezentujú na vianočnej výstave s názvom „Vianoce našimi rukami“, počas veľkonočných sviatkov sa koná výstava „Veľká noc v zariadeniach sociálnych služieb“ a v septembri krášli priestory Úradu ŽSK výstava „Za oknami našich zariadení“.
Zoznam DSS, ktorých výrobky sú predajné:

ZpS, DSS a ŠZ Turčianske Teplice,
HARMÓNIA – ZpS, DSS a útulok Žilina,
CSS ANIMA – Liptovský Mikuláš,
DSS a ZpS Horelica,
ZpS a DSS Čadca – Žiarec,
ZpS a DSS Kysucké Nové Mesto,
ZpS a DSS Novoť,
TROJLÍSTOK – CSS Ružomberok,
DSS a ZpS Zákamenné,
DSS a ZpS Tvrdošín,
DSS a ŠZ Slniečko – Oščadnica,
DSS a ŠZ Liptovský Hrádok,
DSS Méta – Martin,
DSS SYNNÓMIA – Žilina a 
DSS TAU – Turie.

Peter Kubica
hovorca ŽSK


                                                                                                


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky