5. december 2012

Poľské médiá na infoceste objavujú krásy Žilinského turistického kraja

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 5.12.2012

Krajská organizácia cestovného ruchu Žilinský turistický kraj v spolupráci so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch – zahraničným zastúpením v Poľsku organizuje v termíne 5.12. – 8.12.2012 infocestu „Objavte Žilinský turistický kraj“ venovanú zástupcom médií z Poľska. V spolupráci s oblastnými organizáciami cestovného ruchu REGION LIPTOV, Klaster Orava, Malá Fatra, Kysuce a Rajecká dolina budú v rámci infocesty návštevníkom prezentované krásy a zaujímavosti z oblasti cestovného ruchu, kultúry a tradícií.
V rámci štvordňovej návštevy budú prezentované skvosty Žilinského kraja – Oravský hrad, Čičmany, Slovenský Betlehem v Rajeckej Lesnej, Múzeum oravskej dediny v Zuberci, Slovenský orloj v Starej Bystrici. Kúpele a aquaparky pripravili svoje prezentácie v Kúpeľoch Lúčky, Slovenských liečebných kúpeľoch Rajecké Teplice, v AquaRelax Dolný Kubín, GINO PARADISE Bešeňová, Aquaparku Tatralandia. Ponuka lyžiarskych stredísk v Žilinskom kraji bude prezentovaná v JASNEJ Nízke Tatry, Roháčoch-Spálenej, Vrátnej Free Time Zone, Snowparadise Veľká Rača Oščadnica. V rámci kultúrnych programov v jednotlivých destináciách sa poľskí žurnalisti oboznámia i s tradičnými remeslami, zvykmi a chutnajú gastronómiu regiónov Žilinského kraja.

Hana Danová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky