30. január 2012

- Stredoškoláci si zmerali sily na zasneženom svahu
- Majstrovstvá žiakov stredných škôl v zjazdovom lyžovaní a snowboardingu ŽSK majú víťazov

 Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 30. január 2012

Žiaci stredných škôl v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) si po tretí raz zmerali sily na zjazdovke v lyžovaní a snowboardovaní v lyžiarskom stredisku Vrátna Free Time Zone.
Žilinská krajská samospráva ako hlavný organizátor v roku 2012 usporiadala Majstrovstvá žiakov stredných škôl v zjazdovom lyžovaní a snowboardingu v troch súťažných kategóriách: 1. mladší dorastenci a dorastenky, 2. starší dorastenci a dorastenky, 3. snowboarding chlapci a dievčatá.
„Žilinský samosprávny kraj podporuje nielen aktivity spojené so vzdelávaním, ale aj voľnočasové aktivity svojich študentov, keďže podmienky kraja nám umožňujú organizovať aj podujatia tohto druhu. Verím, že sa nám rovnako bude dariť aj v ďalších ročníkoch a v budúcnosti sa nám v rámci nášho kraja podarí zorganizovať aj Majstrovstvá Slovenska stredných škôl, pretože máme čo ponúknuť našim študentom, ale i návštevníkom z celého Slovenska,“ uviedol podpredseda ŽSK Jozef Štrba. Vydarenému podujatiu prialo aj slnečné počasie. Po spoločnej prehliadke trate nasledoval štart prvého pretekára. Súťažiaci bravúrne zdolali 700 metrový svah v najlepšom čase 18,32 s., ktorý ponúkla Petra Vlhová z Hotelovej akadémie v Liptovskom Mikuláši. Výhercovia si z podujatia odniesli okrem pocitu z vynikajúcej jazdy aj víťazný pohár a diplom na pamiatku. Najlepší lyžiari a snowboardisti, ktorí sa zapísali v tomto roku do siene slávy, reprezentovali región Liptova, Horného Považia a Turca.
V prvej kategórii zvíťazila Petra Vlhová z Hotelovej akadémie v Liptovskom Mikuláši a Vladimír Šurab z Gymnázia v Ružomberku. Pohár víťazov si v druhej kategórii odniesla Sabina Tlacháčová z Gymnázia na Hlinskej ulici v Žiline a Mário Masaryk z Gymnázia v Ružomberku. V kategórii snowboardistov excelovala Tatiana Žideková z Obchodnej akadémie v Žiline a Michal Kralovanec zo Strednej odbornej školy dopravnej v Martine – Priekope.

Ing. Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK