28. máj 2012

- Kultúrne leto Žilinského kraja

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 28. máj 2012

Žilinský kraj je charakteristický pestrým koloritom prírodného, historického a kultúrneho bohatstva. Spája päť svojráznych a jedinečných regiónov – Horné Považie, Kysuce, Liptov, Orava a Turiec. Žilinská župa prichádza s novým projektom, v rámci ktorého ponúka návštevníkom prostredníctvom svojich kultúrnych inštitúcií pestrú paletu najzaujímavejších podujatí v letných mesiacoch. Súťaž „Kultúrne leto Žilinského kraja“ je určená každému návštevníkovi, ktorý splní jej podmienky. V čase od 1. júna do 31. septembra 2012 je potrebné navštíviť minimálne jedno podujatie, ktoré je zaradené do súťaže, a to v každom z piatich regiónov Žilinského kraja. Následne sa vyplní a zašle žrebovací lístok so vstupenkami z vybratých kultúrnych podujatí do 15. októbra 2012 na Úrad Žilinského samosprávneho kraja v obálke s označením „Kultúrne leto Žilinského kraja“. Skladačka obsahuje informácie o vybratých kultúrnych podujatiach a je možné si ju bezplatne vyzdvihnúť v kultúrnych inštitúciách Žilinského samosprávneho kraja alebo stiahnuť na webovej stránke usporiadateľa www.regionzilina.sk, na ktorej sú zverejnené i podmienky súťaže.
Žrebovanie sa uskutoční 29. októbra 2012 na Úrade Žilinského samosprávneho kraja. Hlavnou cenou súťaže je digitálny fotoaparát s pamäťovou kartou. Pre ďalších výhercov sú pripravené voľné vstupenky do Oravského hradu a Kaplnky sv. Michala, knihy a darčekové predmety Žilinskej župy. Výsledky žrebovania budú zverejnené na webovej stránke usporiadateľa.
„Potulky krajom dostanú vďaka tejto súťaži nový rozmer,“ povedal žilinský župan Juraj Blanár. „Veď stretnúť Draculu na Oravskom hrade, elfov a duchov na hrade Strečno, zanôtiť a zatancovať si s Jánošíkom v Terchovej, pod majestátnymi Tatrami vo Východnej či v malebnom Turci, previesť sa rozprávkovým vláčikom v Oravskej Lesnej, osvojiť si ľudové tradície a obyčaje v Skanzene vo Vychylovke či v Pribyline, prinesie mnoho neopakovateľných zážitkov a spomienky na krásne strávené leto,“

Mgr. Peter Kubica
hovorca ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky