27. júna 2012

- Leto plné zážitkov, dobrodružstva a relaxu v Žilinskom kraji

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 27. jún 2012

Zažiť strašidelnú nočnú prehliadku Oravského či Strečnianskeho hradu, navštíviť prehliadky ľudového umenia a krásy folklóru, splavovať rieky, oddýchnuť si v kúpeľoch či zabaviť sa v aquaparkoch. Toto všetko a mnoho ďalších atrakcií a podujatí čaká počas letných prázdnin obyvateľov a návštevníkov Žilinského samosprávneho kraja.
Koniec školského roka sa nezadržateľne blíži a ako každý rok, aj tohtoročný začiatok letných prázdnin sa nesie v znamení zliav. Vstupom pre deti zdarma a polovičným vstupným pre dospelých až do nedele 1. júla, láka do Župného domu v Dolnom Kubíne a do Galérie Márie Medveckej v Tvrdošíne Oravská galéria. Polovičné ceny na začiatok prázdnin ponúka i Liptovské múzeum v Ružomberku, Múzeum Čierny Orol v Liptovskom Mikuláši a Národopisné a ovčiarske múzeum v Liptovskom Hrádku. Milovníci adrenalínu si do konca tohto týždňa môžu za zvýhodnené vstupné vychutnať splav Váhu či nezabudnuteľnú plavbu plťami.
Pre tých, ktorí uprednostňujú tradičnú folklórnu zábavu a ľudové umenie, je už prvý prázdninový víkend pripravený medzinárodný folklórny festival Východná v malebnom liptovskom prostredí. Posledný júlový víkend ožije ľudovým spevom a tancom Terchová vďaka ďalšiemu ročníku Jánošíkových dní. Najväčší a najstarší folklórny festival na Orave s názvom Podroháčske folklórne slávnosti privíta milovníkov folklóru začiatkom augusta. Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke pripravuje počas leta množstvo podujatí pripomínajúcich život a zvyky našich predkov. Už v prvú júlovú nedeľu organizuje súťaž v kosení trávy, koncom mesiaca sa múzeum premení na salaš pri príležitosti podujatia Ovčiarska nedeľa. Bohatý prázdninový program pre malých i veľkých ponúkajú aj hrady. Na nočnú prehliadku Oravského hradu „Noc krvavej grófky“ plnú tajomstiev a strašidelnej atmosféry pozýva Oravské múzeum v piatok 6. júla 2012. Atraktívne podujatie, počas ktorého odhalia návštevníci mnoho záhad a tajomstiev, pod názvom „Duchovia, elfovia, strečniansky DES“ organizuje Hrad Strečno. V polovici júla sa v kysuckom kaštieli Radoľa prenesieme do čias stredoveku. Vďaka Templárskej výprave ožije v Žilinskom kraji templárska tradícia a návštevníci výpravy zažijú okrem stretnutia s Templármi i atmosféru stredovekého jarmoku a ochutnajú jedlo našich predkov. „Žilinský samosprávny kraj pripravil pre svojich obyvateľov a návštevníkov letné prázdniny plné zážitkov, dobrodružstiev, relaxu, zábavy a folklórnych podujatí. Verím, že turisti i domáci využijú pestrú ponuku aktivít, ktorú ponúka našich päť regiónov a prežijú v našom kraji nezabudnuteľnú dovolenku,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár.

Mgr. Peter Kubica
hovorca ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky