26. november 2012

Kvalitu potravín na pultoch môžu zaručiť regionálni výrobcovia

 Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 22.11.2012.

Súčasťou pracovnej cesty predsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Juraja Blanára v regióne Liptov bola aj návšteva Liptovských pekární a cukrární Včela-Lippek k. s., ktoré patria k významným výrobcom v rámci potravinárskeho priemyslu v regióne. Okrem prehliadky rekonštruovaných ciest III. triedy v správe kraja a návštevy Strednej zdravotníckej školy v Liptovskom Mikuláši tak absolvoval predseda kraja na základe pozvania riaditeľa spoločnosti Slavomíra Moravčíka prehliadku samotného výrobného závodu v Liptovskom Mikuláši. „V čase, keď riešime kvalitu potravín na pultoch predajní je dôležité, že mnohí regionálni výrobcovia dokážu udržať kvalitu svojich produktov aj v tvrdej konkurencii a nezľavujú zo zásad výroby napriek neľahkej situácii na trhu,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár. Pekárne v Liptovskom Mikuláši navštívil počas pracovnej cesty v októbri tohto roka aj minister pôdohospodárstva SR Ľubomír Jahnátek. Spoločnosť prevádzkuje priemyselnú pekáreň a malú pekáreň pre špeciálne ručné výrobky v Liptovskom Mikuláši a zamestnáva ľudí aj v pekárni v Ružomberku-Likavke a vo Svite.

Hana Danová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky