26. november 2012

Európska téma nie je študentom ľahostajná

 Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 23.11.2012

Počas pracovnej návštevy v regióne Liptov navštívil predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár aj Strednú zdravotnícku školu v Liptovskom Mikuláši. Škola v aktuálnom školskom roku pripravuje na prax či ďalšie štúdium 206 interných aj externých žiakov v odboroch masér, zdravotnícky asistent či sanitár. Okrem prehliadky samotnej budovy školy, ktorá patrí medzi prvé štátne školy na Slovensku a začala písať svoju históriu v roku 1947, sa stretol aj so žiakmi a pedagógmi.
Počas besedy sa venoval aj aktuálnym témam, ktoré v súčasnosti hýbu Európskou úniou. Význam členstva Slovenska v EÚ a v menovej únii, dopad čerpania európskych fondov na rozvoj regiónov Žilinského kraja či aktuálna dlhová kríza členských štátov. To sú len niektoré z oblastí, ktorých sa počas diskusie dotkol a odpovedal žiakom na ich otázky. Záujem študentov školy o európsku problematiku dokazuje aktívne zapojenie sa do literárnej súťaže „Najväčší vedecký objav nasledujúcich desiatich rokov“, v ktorej uspela esej žiačky Tatiany Vozárikovej. Odmenou je pre ňu trojdňový výlet do Bruselu spolu s návštevou Európskeho parlamentu a stretnutie s poslancami. „Teší ma, že študenti sledujú dianie okolo seba a prirodzene hľadajú aj odpovede na to, aký je praktický dopad európskej politiky a diania v EÚ na náš každodenný život,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár.

Hana Danová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky