25. september 2012

V Liptovskom Hrádku sa začalo s prestavbou zariadenia sociálnych služieb

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 25. september 2012

Pred dvoma týždňami sa v Liptovskom Hrádku rozbehli stavebné práce na prestavbe domova sociálnych služieb a špecializovaného zariadenia. Z bývalého internátu Strednej odbornej školy drevárskej vznikne po komplexnej rekonštrukcii nové zariadenie sociálnych služieb pre 81 klientov. Úpravy vo výške viac ako 2 mil. eur financuje Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) z vlastných zdrojov a z Regionálneho operačného programu. Cieľom projektu je zlepšenie podmienok pre poskytovanie sociálnych služieb v Žilinskom kraji.
„V rekonštrukciách domovov sociálnych služieb (DSS) a zariadení pre seniorov pokračujeme aj na jeseň. V tomto roku prebieha modernizácia budov domovov sociálnych služieb v Oščadnici, v Likavke, v Novoti a DSS Turie v celkovej hodnote za viac ako 8,5 mil. eur. Snažíme sa využiť všetky dostupné prostriedky, aby sme mohli skvalitňovať podmienky poskytovania sociálnych služieb pre našich klientov a pracovné prostredie pre našich zamestnancov,“ skonštatoval predseda ŽSK Juraj Blanár. S prestavbou zariadenia sa začalo 13. septembra 2012. Rekonštrukčné práce sú rozplánované na 20 mesiacov. Počas tejto doby sa budú realizovať murovacie práce, položia sa nové podlahy, vymenia sa obklady a dlažby. Kompletnou rekonštrukciou prejdú i rozvody inžinierskych sietí. Zníženie energetickej náročnosti prinesie zateplenie obvodového plášťa, rekonštrukcia strechy a nové okná. V rámci modernizácie budovy vzniknú nové priestory pre pracovné terapie klientov, výdajňa jedál, jedáleň ubytovacie a administratívne priesotry. Bezproblémový pohyb klientov a zamestnancov umožní bezbariérový vstup a bezbariérovo riešená celá budova zariadenia. Projekt prestavby by mal byť ukončený v apríli 2014. Po rekonštrukcii tu vznikne 51 nových pracovných miest. Celková výška investícií z Regionálneho operačného programu, ktoré sa v tomto a budúcom roku preinvestujú do opráv domovov sociálnych služieb v Žilinskom samosprávnom kraji, predstavujú sumu približne 10,8 mil. eur.

 

Mgr. Peter Kubica
hovorca ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky