24. júl 2012

- Kysuckí seniori potvrdili, že radosť zo športu nepozná hranice

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 24. júl 2012

Areál Domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov (DSS a ZpS) v Horelici sa dnes, v utorok 24. júla, stal dejiskom 6. ročníka Kysuckých športových hier pre seniorov. Horelické sociálne zariadenie ako minuloročný víťaz putovného pohára Žilinského samosprávneho kraja prebralo v tomto roku štafetu organizátora. Športového zápolenia sa zúčastnili trojčlenné družstvá seniorov z kysuckých zariadení DSS a ZpS Horelica, ZpS a DSS Čadca – Žarec, ZpS a DSS Park z Čadce a ZpS a DSS Kysucké Nové Mesto. Súťažilo sa v piatich športových disciplínach, ktoré preverili športové zručnosti starkých. Seniori si vyskúšali slalom cez prekážky, beh, hod kruhmi, kopanie loptou do futbalovej brány, hod loptou na basketbalový kôš či pílenie dreva. Súťažiaci ukázali, že im nechýba športový duch, odhodlanie bojovať za svoj tím a sila prekonať vlastné, často limitované možnosti. Víťazom sa však mohlo stať len jedno družstvo. Z tohtoročnej výhry sa tešili klienti ZpS a DSS Park z Čadce, ktorých čaká budúcoročné organizovanie týchto hier. Druhé miesto obsadilo ZpS a DSS Čadca – Žarec, tretí bolo domáci seniori z DSS a ZpS Horelica a za nimi nasledovalo družstvo z Kysuckého Nového Mesta. „Som presvedčený, že dnešné podujatie všetkých seniorov vzájomne obohatí a potvrdí, že radosť z pohybu nepozná bariéry. Každý jeden zo súťažiacich si zaslúži veľký obdiv a vďaku za to, čo tu dnes previedol a s akým odhodlaním a vervou reprezentoval svoje zariadenie,“ skonštatoval predseda ŽSK Juraj Blanár.

Mgr. Peter Kubica
hovorca ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky