22. november 2012

Autobus dobrej vôle prichádza prvýkrát do Žilinského kraja

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 22. november 2012

Už dnes pricestuje dobročinné podujatie „Autobus dobrej vôle“ z dielne folklórnej skupiny Ragačinka z Hrušova, ktorá 17. rokov obdarúva v predvianočnom čase nezištnou pozornosťou a radostným spevom seniorov zo zariadení sociálnych služieb, do Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK). Putovanie po oravskom a liptovskom regióne začne dnes v kultúrnom dome Dlhej nad Oravou, kde sa folkloristi predstavia počas tradičného Katarínskeho stretnutia seniorov.
„Piatok a v sobotu poputuje Autobus dobrej vôle z Dlhej nad Oravou za takmer sedem stovkou našich klientov zariadení sociálnych služieb v Tvrdošíne, Oravskej Lesnej, Zákamennom, Novoti, Dolnom Kubíne a Likavke, ktorí sa na vystúpenie veľmi tešia. Som veľmi rád, že tento ročník začínajú hudobníci z Ragačinky v našom kraji a s dobrým slovom a radosťou z ľudových piesní sa podelia so seniormi, ale aj imobilnými klientmi, ktorých deti plánujú navštíviť v každom zariadení,“ informoval predseda ŽSK Juraj Blanár, ktorý oceňuje ľudskosť tohto projektu. Deti z folklórnej skupiny Ragačinka z Hrušova odovzdajú obyvateľom domovov okrem kolied, ľudových zvykov i úsmev, radosť a vianočnú atmosféru. Tá v domovoch sociálnych služieb ŽSK pomaly ožíva, pretože klienti pracujú na svojich kreatívnych výrobkoch pre šiesty ročník vianočnej predajnej výstavy „Vianoce našimi rukami“.

Hana Danová
hovorkyňa ŽSK