17. apríl 2012

- Klienti sociálnych zariadení ŽSK sa nenudia
- Seniori sú aktívni a naplno si vychutnávajú jeseň života

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja 

žilina, 17. apríl 2012

Tak ako jarné dni prebúdzajú aktivity v prírode, ktorá sa po dlhých mesiacoch prebúdza zo zimného spánku, rovnako aktívne prežívajú tieto dni klienti zariadení sociálnych služieb v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Dôkazom toho je pestrý program činností, ktoré pripravili zariadenia vo všetkých regiónoch Žilinského kraja na tento týždeň. „V našich zariadeniach neposkytujeme len ubytovanie, stravovanie a starostlivosť o klientov. Veľký dôraz kladieme tiež na doplnkové činnosti a zaujímavé aktivity. Našou snahou je, aby mali seniori dostatok možností kultúrneho a športového vyžitia a naplno si vychutnali jeseň života,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár. Vychutnať si čerstvý jarný vzduch a prvé slnečné lúče si môžu klienti Domova sociálnych služieb (DSS) a špecializovaného zariadenia Straník z Tepličky nad Váhom, ktorí sa chystajú v tomto týždni na výlet do Horného Vadičova. Milovníci áut z tohto domova si zase prídu na svoje na bratislavskom autosalóne. O tom, že športovať sa dá v každom veku presvedčia klienti DSS SYNNÓMIA, ktorí si preveria svoje zručnosti na ihrisku. Zručnosti, no tentoraz vedomostné, si otestujú v Zariadení pre seniorov (ZpS) a DSS Žilina v spoločenskej hre pod názvom Súťaž o najlepšieho Slováka. Jarná nálada inšpirovala tiež zamestnancov ZpS a DSS v Čadci. Tí si spolu so svojimi klientmi upravia a zveľadia kvetinovú skalku pred zariadením. Turistika neobíde ani seniorov z Kysúc. Klienti DSS a ZpS Čadca absolvujú v závere týždňa turistický pochod na vrch Husárik. Príležitosť oboznámiť sa s jednou z najstarších a najväčších civilizácii na brehoch Nílu a spoznať kus histórie starovekého Egypta v kaštieli Radoľa majú klienti ZpS a DSS Kysucké Nové Mesto a Centra sociálnych služieb (CSS) Fantázia. Herecký talent predvedú vo štvrtok 19. 4. zamestnanci spolu s klientmi ZpS a DSS Novoť v divadelnom predstavení Seniori v autoškole a v nedeľu 22. 4. si zmerajú sily na turnaji v stolnom tenise. Spevácke talenty nie sú len medzi mladými. Presvedčia o tom klienti DSS a zariadenia núdzového bývania (ZNB) v Dolnom Kubíne na súťažnom podujatí s názvom Superstar. Množstvo aktivít čaká v priebehu tohto týždňa i seniorov v Liptove. V stredu 18. 4. sa klienti CSS Trojlístok v rámci prechádzky v prírode naučia spoznávať a zbierať liečivé rastliny. Na zábavnom podujatí v Liptovskom Mikuláši sa predstavia členky spevokolu z CSS ANIMA. Pre súťaže chtivých klientov z DSS a ZpS Likavka pripravilo zariadenie súťaž Studená kuchyňa.
„Aj seniori i hendikepovaní ľudia môžu aktívne tráviť dni, a tie jarné sú priam predurčené pre rôznorodé aktivity,“ dodal Juraj Blanár pri zozname podujatí sociálnych zariadení Žilinského samosprávneho kraja.

Mgr. Peter Kubica
hovorca ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky