16. marec 2012

- O dianí v kraji už informuje aj Mestská televízia Ružomberok
- Kraj uzavrel nové mediálne partnerstvo v regióne Liptov

   Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 16. marec 2012

Informácie a prehľadné spravodajstvo z diania v piatich regiónoch Žilinského kraja prináša už aj Mestská televízia Ružomberok. Pripojila sa tak k doterajším televíznym mediálnym partnerom Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK), ktorí v mesačnej periodicite prinášajú svojim divákom 15 minútové spravodajstvo - Župné správy, pravidelné mesačné Župné rozhovory s poslancami Zastupiteľstva ŽSK ako aj zostrihy z rokovania krajského zastupiteľstva. „Snažíme sa obyvateľom kraja prostredníctvom spolupráce s regionálnymi televíziami čo najviac priblížiť kompetencie žilinskej krajskej samosprávy v oblasti kultúry, zdravotníctva, dopravy, školstva, sociálnych vecí, ale i v oblasti regionálneho rozvoja a cestovného ruchu. Prostredníctvom našich mediálnych partnerov šírime informovanosť o aktuálnom dianí v našich regiónoch a približujeme im tiež prácu krajských poslancov,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár. Vlastné televízne relácie kraj šíri v každom zo svojich piatich regiónov prostredníctvom TV Oravia, Infoštúdia mesta Dolný Kubín, TV Turiec, Kysuckej televízie, Obecného podniku Stará Bystrica a Žilinskej televízie a aktuálne aj v Mestskej televízii (MTV) Ružomberok Okrem spravodajstva ponúka kraj divákom aj dokumentárne filmy z vlastnej dielne z prostredia Žilinského kraja. Od 17. do 19. marca 2012 zaradí do vysielania MTV Ružomberok dokument o Múzeu Kysuckej dediny vo Vychylovke, ktorý uspel aj na Medzinárodnom festivale turistických filmov TOURFILM v Karlových Varoch. Diváci si ho môžu pozrieť v časoch 18:30, 20:30, 22.30 hod., pripravené sú i ďalšie časti z cyklu Živá história. Okrem regionálnych televízií informuje kraj o regionálnych aktualitách aj prostredníctvom Rádia Frontinus, a tiež na youtube.com, ako aj na svojom facebookovom profile.

Peter Kubica
hovorca ŽSK