15. november 2012

Kysuckí seniori vedia, aké je to byť Superstar

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 15. november 2012

Štvrtý ročník Senior Superstar spestrila svojím vystúpením aj 93-ročná Štefánia Čečotková z Domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov Horelica.
„Spievanie, mám zo všetkého najradšej…“ spieva v jednej piesni obľúbený interpret Karel Gott. Piesne rôznych žánrov sprevádzajú život každého človeka, vedia ho potešiť v šťastnej i menej šťastnej situácii. Aj preto už štvrtý rok prezentujú svoju lásku k piesni a radosť zo života a spievania klienti sociálnych zariadení, ktorých zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, na podujatí s názvom Senior Superstar. V rámci neho sa v utorok 13. novembra 2012 predstavili sólovými speváckymi vystúpeniami dvanásti klienti zo štyroch zariadení sociálnych služieb na Kysuciach: Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov Horelica, Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb Kysucké Nové Mesto, Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb Čadca, Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb PARK. „Všetky vystúpenia seniorov boli jedinečné a každé malo povestnú iskru. Pozoruhodné bolo vystúpenie 93-ročnej Štefánie Čečotkovej z DSSaZpS Horelica. Bola dôkazom toho, že spievanie nemá hraníc, ani tých vekových. Seniori totiž dobre vedia, o čom spievajú. Takmer všetko, čo je v piesňach spomínané, oni sami vo svojom živote prežili,“ povedala Emília Hanuláková, riaditeľka Domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov Horelica, ktoré hostilo tohtoročnú Senior Superstar. Odbornú porotu tvorila ľudová skupina Staškovanka, držiteľka mnohých ocenení, ktorá sa postarala o veselú a príjemnú náladu.

Hana Danová
hovorkyňa ŽSK