15. marec 2012

- Jar klope na dvere, no zimná údržba neskončila

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

 Žilina 15. marec 2012

Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja, ktorá zabezpečuje zimnú údržbu a zjazdnosť takmer 1500 km ciest II. a III. triedy, pracuje na úprave vozoviek aj v týchto dňoch. Hoci teploty už počas dňa neklesnú pod bod mrazu a vonku vládne slnečné počasie, na cesty Žilinského kraja vyrážajú každý deň desiatky špeciálnych posýpacích vozidiel. Komunikácie v regiónoch Turiec a Horné Považie si v súčasnosti nevyžadujú posyp, o niečo horšia situácia panuje v Liptove, na Orave a na Kysuciach. Len za včerajší deň (streda 14. 3.) nasadila Správa ciest ŽSK v týchto regiónoch sypače, ktoré upravili 290 km ciest a spotrebovali 17 ton inertného, pol tony chemického a 53 ton zmiešaného posypu. Najhorší stav vozoviek hlási Orava, kde pracovníci upravujú mokré a miestami zľadovatelé cesty a námraza trápi ešte stále vodičov na Kysuciach. So zimnou údržbou začala Správa ciest ŽSK v novembri minulého roka.

Peter Kubica
hovorca ŽSK