13. január 2012

- Žilinský kraj láka turistov bohatou históriou a kvalitnými službami
- ŽSK sa bude prezentovať na ITF Slovakiatour v Bratislave 2012

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 13. január 2012

Svoje bohaté kultúrne dedičstvo a turistický potenciál bude Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) prezentovať od 19. do 22. januára na 18. ročníku medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave.
Prostredníctvom hradov, zámkov a kaštieľov na svojom území predstaví svojich 5 regiónov. Medzi dvadsaťjeden historických dominánt, ktoré predstaví, patrí najnavštevovanejší hrad Slovenska - Oravský hrad, hrady Likava, Sklabiňa či Strečno. Počas prvých dvoch dní veľtrhu sa účastníci stanú svedkami historického aktu uvedenia do šľachtického stavu kostýmovou šľachtickou družinou pod vedením Liptovského múzea z Ružomberka. Družina na čele s palatínom Štefanom Illésházym, niekdajším trenčianskym a liptovským županom, predstaví povesti, dejiny a historické zaujímavosti hradov Žilinského kraja, ale aj ich významných majiteľov. Bohatú ponuku doplnia informáciami, službami a súťažami klastre cestovného ruchu Liptov, Orava a Turiec, ako aj novovzniknutá Oblastná organizácia Rajecká Dolina. „Účasť na veľtrhu je jedným zo spôsobov ako zviditeľniť Žilinský samosprávny kraj, jeho turistický potenciál a priblížiť ho všetkým návštevníkom, “ zdôraznil predseda ŽSK Juraj Blanár. Stánok samosprávy ponúkne aj príjemné schladenie v spolupráci so spoločnosťou Kofola, a. s., rovnomenným, veľmi obľúbeným nápojom, vyrábaným práve v Žilinskom kraji.
Krajská samospráva ponúkne priestor aj zahraničným partnerom – Sliezskemu vojvodstvu, poľskému mestu Zabrze a francúzskemu partnerovi Saint – Etienne tourisme. Samosprávny kraj predstaví svoj turistický potenciál popri destináciách ako Brazília, Cyprus, Česká republika, Čierna Hora, Dominikánska republika, Egypt, Grécko, Chorvátsko, Izrael, Jamajka, Japonsko, Maďarsko, Poľsko, Rakúsko, Slovensko, Srbsko, Taliansko, Tunis a Turecko. Príďte i vy a spoznajte bohatú ponuku regiónov Žilinského kraja.

 


Ing. Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky