11. december 2012

Výstava „Vianoce našimi rukami“ žne úspechy

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 11. december 2012

Už po šiestykrát sa otvorili brány Úradu Žilinského samosprávneho kraja v Žiline prezentácii výrobkov s vianočnou tematikou klientov 26 zariadení sociálnych služieb v pôsobnosti krajskej samosprávy pod názvom „Vianoce našimi rukami”. Dnes ju slávnostne za spevu klientiek Domova sociálnych služieb TAU Turie otvoril podpredseda ŽSK Jozef Štrba. „Hoci výstavu slávnostne otvárame až dnes, už počas jej inštalovania sa výrobkami našich klientov prišli mnohí okoloidúci potešiť a inšpirovať. Chcel by som srdečne poďakovať všetkým našim pracovníkom v sociálnych službách, ktorí sa dlhodobo venujú našim klientom, pomáhajú im pri tvorbe týchto výrobkov, rozvíjajú ich jemnú motoriku a vedú k rozvoju talentu a zručností,“ povedal v úvode J. Štrba. Rôzne dekoratívne predmety, sviečky, košíčky, adventné vence, ale i užitočné darčeky a predmety do domácnosti si môžete prísť osobne pozrieť, predvianočne sa inšpirovať, ale i kúpiť a podporiť tvorivosť klientov do 7. januára 2013. Mnohé z nich už ale našli svojich kupujúcich a voľných medzi stovkami výrobkov rýchlo ubúda. „Viacerí naši klienti pracujú pod vedením ergoterapeutov v dielňach, venujú sa práci najmä s prírodnými materiálmi a skúšajú stále nové postupy, aby okrem tradícií prinášali rôzne novinky a trendové dekorácie,“ doplnila riaditeľka odboru sociálnych vecí Úradu ŽSK Marta Pauková. Počas otvorenia výstavy návštevníkov potešili vtipným divadelným predstavením s názvom „Snehová kríza“ klienti Domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov Tvrdošín.

Hana Danová
hovorkyňa ŽSK