10. december 2012

Vianoce v každom z nás

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 10. december 2012

Blíži sa čas Vianoc, najkrajších sviatkov v roku. Čas lásky, rodinného pokoja, harmónie, ale aj darčekových prekvapení. Rozžiaria sa vianočné stromčeky i ľudské srdcia. Všetci sa snažíme byť k sebe lepší. Každý z nás rozdáva radosť a šťastie. Každý z nás chce potešiť svojich najbližších. V tomto čase sú si ľudia bližší, navštevujú sa a hodnotia, ako prebehol celý rok. „Čas adventu – čas očakávania otvára naše srdcia a upozorňuje nás na potreby iných ľudí. Ani nám nie sú ľahostajné požiadavky osudom ťažko skúšaných detí i dospelých,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár. Preto sa, tak ako minulý rok, aj tento Žilinský samosprávny kraj rozhodol potešiť krehké detské srdcia a v tomto predvianočnom období navštívi klientov Domova sociálnych služieb Synnómia v Žiline. Okrem darčekov, ktoré sú pre nich pripravené, im v utorok 11. decembra 2012 prídu predvianočný čas spestriť aj herci z Bábkového divadla v Žiline s predstavením „Violka Fialka a Móric Modrý“. „Vo chvíli, keď všetci majú v sebe myšlienku dobra a lásky, cíti sa dobre a sviatočne každý. Urobme si preto Vianoce každý deň. Nemusí to byť len drahými darčekmi, vianočnou výzdobou či stromčekom. Stačí pocit lásky a vzájomnej úcty. Vianoce vznikajú v každom jednom z nás,“ dodal žilinský župan Juraj Blanár.

Hana Danová
hovorkyňa ŽSK