Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 
Mami Oci

Mami Oci

 

04. máj 2012

- Nové trampolíny, posilňovne a obnovené telocvične vďaka župným grantom

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 4. máj 2012

Žilinský samosprávny kraj prinavracia šport do škôl už po šiestykrát. Z grantového programu „Vráťme šport do škôl“ vyčlenil sumu 40 000 eur, ktorá poputuje na športové projekty zamerané na revitalizáciu a budovanie športovísk, ich materiálno-technické zabezpečenie, organizovanie športových aktivít a podporu mladých športových talentov. Prostredníctvom týchto projektov podporil kraj v tomto roku 19 škôl a štyroch športovo nadaných študentov.
Vďaka finančnej pomoci vo výške 6 640 eur sa žiaci Gymnázia J. Lettricha v Martine dočkajú obnovených hygienických zariadení a zrekonštruovaných šatní v priestoroch telocvične. Gymnázium v Turzovke si z grantu opraví strop a drevené obloženie v telocvični. Z novej posilňovne sa môžu tešiť študenti Dopravnej akadémie v Žiline a Gymnázia v Ružomberku. Ružomberské gymnázium okrem toho využije dotáciu i na prípravu podkladu na multifunkčné ihrisko. Zásluhou gantovej podpory vo výške 660 eur si Stredná odborná škola (SOŠ) obchodu a služieb v Čadci zakúpi trampolínky na cvičenie. Športom k zdravému životu sa snažia svojich žiakov viesť i na SOŠ stavebnej v Žiline, Spojenej škole v Kysuckom Novom Meste, SOŠ technickej v Námestove a na Konzervatóriu v Žiline. Projekty z pier týchto škôl podporujú aktivity v stolnom tenise či florbale. Spojená škola na Rosinskej ceste v Žiline využila dotáciu 660 eur na projekt s názvom "Parádny deň alebo šport nás spája", v rámci ktorého si zdravé deti spolu so zdravotne postihnutými zmerajú svoje sily v rôznych športových disciplínach.
„Župný grantový program Vráťme šport do škôl má za sebou už šesť úspešných rokov. Počas celého obdobia bolo našim úsilím zvýšiť medzi mladými záujem o šport. Teší ma, že realizáciou podporených projektov sa nám podarilo zatraktívniť športoviská a umožniť študentom rozvíjať vzťah k športovým aktivitám,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár.

Mgr. Peter Kubica
hovorca ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky