04. máj 2012

- ŽSK prezentuje svoje atrakcie aj za „veľkou mlákou“

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 4. máj 2012

Skvosty, historické pamiatky a prírodné krásy Žilinského samosprávneho kraja budú môcť obdivovať aj za „veľkou mlákou“. Dňa 12. mája 2012 sa v hlavnom meste Spojených štátov amerických Washingtone DC uskutoční „Deň otvorených dverí veľvyslanectiev členských krajín Európskej únie v USA“. Podujatie už po šiestykrát organizuje Delegácia Európskej komisie vo Washingtone DC, v spolupráci so zastupiteľskými úradmi členských krajín Európskej únie (EÚ) v USA. „Poslali sme na tento účel do Ameriky propagačné materiály, prostredníctvom ktorých budú mať možnosť návštevníci z celej krajiny spoznávať krásy nášho kraja. Knihy a brožúry písané v slovenskom i anglickom jazyku približujú základné informácie o Žilinskom kraji, atrakcie cestovného ruchu, kultúrne pamiatky či možnosti športového vyžitia,“ prezradil predseda ŽSK Juraj Blanár. Podujatie sa počas svojej niekoľkoročnej tradície stalo obľúbeným nielen medzi obyvateľmi hlavného mesta Washington a jeho okolia, ale i medzi turistami a odborníkmi z oblasti turizmu z celých Spojených štátov amerických. V minulom roku navštívilo priestory slovenského veľvyslanectva v USA až 2700 hostí. „Amerických návštevníkov najväčšmi zaujímajú liečebné kúpele, akvaparky, hrady a zámky, drevené kostolíky, historické mestá, pamiatky UNESCO, jaskyne, možnosti aktívnej dovolenky či horské strediská, čiže všetko, čo ponúka Žilinský turistický kraj,“ dodal predseda ŽSK Juraj Blanár. Účastníci Dňa otvorených dverí budú mať možnosť navštíviť všetky veľvyslanectvá krajín EÚ, prezrieť si ich priestory a oboznámiť sa s kultúrou a tradíciami jednotlivých členských štátov únie.

Mgr. Peter Kubica
hovorca ŽSK