8. august 2011

- Touroperátori Žilinského kraja na Morave a v Sliezsku
- Úspešná realizácia mikroprojektu s českými susedmi pokračuje

                        Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                            Žilina, 8. august 2011

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) pokračuje v realizácii mikroprojektu „Vitajte v turistickom raji“. V júni 2011 ŽSK hostil 15 touroperátorov z Moravskosliezskeho kraja. Od 9. do 12. augusta navštívia zástupcovia cestovných kancelárií zo Žilinského kraja českých susedov, u ktorých budú spoznávať krásy a zaujímavosti Moravskosliezskeho kraja - partnera projektu.

Na 15 žilinských touroperátorov čaká štvordňová poznávacia cesta obdivuhodných turistických lákadiel Beskýd, Jeseníkov, Ostravska, Opavska a Poodří. Zástupcovia cestovných kancelári oboznámia obyvateľov ŽSK o voľnočasových atrakciách, ku ktorým patrí celoročné využitie lyžiarskych areálov s bobovými dráhami, aquaparky, golfové areály, historické zámky a centrá miest. Súčasťou prehliadky budú hotelové i kúpeľné komplexy a reštauračné zariadenia. „Vzájomná výmena a sprostredkovanie informácií bude pokračovať až do budúceho roku. Mikroprojekt bude ukončený zimnou poznávacou cestou po Žilinskom kraji začiatkom budúceho roka. Verím, že takto napomôžeme našim aj českým turistom spoznať zaujímavosti oboch krajov,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár.

Do mikroprojektu financovaného z operačného programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007 – 2013 sa zapojili cestovné kancelárie zo Žiliny, Čadce, Dolného Kubína, Martina, Vrútok, ale aj z Liptovského Mikuláša, Ružomberka a Rajeckých Teplíc.

Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK