7. október 2011

- Župný deň je opäť tu
- Oslávte s nami 10. výročie vzniku samosprávnych krajov v Slovenskej republike

                         Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                           Žilina, 7. októbra 2011

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) už po šiestykrát organizuje Župný deň – deň otvorených dverí krajskej samosprávy. Tento ročník podujatia je výnimočný. ŽSK ním štartuje oslavy 10. výročia vzniku samosprávnych krajov v Slovenskej republike.

V pondelok 17. októbra 2011 začne program Župného dňa na Úrade ŽSK už doobeda. Od 9:00 hod. sa bude hovoriť o kompetenciách krajskej samosprávy, obnove peších a cyklistických turistických trás, strednom školstve a sociálnych službách. Predseda ŽSK J. Blanár ocení sociálnych pracovníkov, ktorých nominovali jednotlivé zariadenia sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK za obetavý pracovný prístup. Hodnotné ceny si odnesú za najkrajší príbeh z výletu po rekonštruovaných turistických trasách účastníci súťaže „Podeľ sa o svoj tip na výlet“ a študenti v súťaži „Dobré správy samosprávy...“ s podtitulom „ktorá pre vás mnohé spraví“. Tí za originálne prezentácie a videá na rôzne témy viažuce sa k Žilinskému kraju mohli získať hlavnú cenu - notebook. Doobedňajší program budú až do 12:00 hod. sprevádzať hudbou a spevom študenti Konzervatória v Žiline.

Župný deň pokračuje aj poobedňajším programom. Od 14:00 hod. bude pódium na Mariánskom námestí v Žiline patriť Bábkovému divadlu Žilina s predstavením Violka Fialka a Móric modrý, Detskému folklórnemu súboru Stavbárik zo Žiliny, divadelnému a tanečnému vystúpeniu klientov Centra sociálnych služieb Fantázia z Kysuckého Nového Mesta a Domova sociálnych služieb Synnómia zo Žiliny. O svoje hudobné zručnosti sa podelia konzervatoristi, ktorých vystriedajú ľudoví rozprávači Hruštinec a Chlebana so zábavným programom. Na záver podujatia sa návštevníkom prihovorí predseda ŽSK J. Blanár.

Župný deň organizuje ŽSK v spolupráci s krajským mestom Žilina. Jeho cieľom je zvyšovať povedomie o samosprávnom kraji a jeho kompetenciách. Viac informácií o podujatí na www.regionzilina.sk.

Ing. Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK