7. jún 2011

- Predseda ŽSK Juraj Blanár udeľoval pamätnú plaketu
- Oravská železnička má nový prírastok v rodine, volá sa Gontkulák

                                  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                                      Žilina, 7. jún 2011 

Počas víkendu pripravilo Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne pre svojich návštevníkov a fanúšikov historickej lesnej úvraťovej železničky slávnostné uvedenie parnej lokomotívy pod menom Gontkulák v Oravskej Lesnej. Pri tejto príležitosti predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár udelil pamätnú plaketu Marekovi Turčanovi za finančný dar v hodnote 121 100 eur slúžiaci na generálnu opravu úzkorozchodnej lokomotívy, ktorá bude premávať na trase Oravská Lesná – Vychylovka. Výpravcovským signálom odštartoval jazdu lokomotívy samotný predseda ŽSK. Po prvýkrát tak vypravil vynovenú lokomotívu zo stanice Tanečník do sedla Beskýd, kde sa mohli návštevníci započúvať do koncertu lesných trubačov. Sprievodným podujatím bol remeselnícky jarmok, ochutnávka tradičného oravského jedla, lesnícka pedagogika a nechýbali ani hry pre deti. „Nesmierne oceňujem nezištnú pomoc Mareka Turčana a občianskeho združenia Krúžok a jeho finančnú podporu na záchranu pozoruhodného fenoménu, ktorým je parná lokomotíva Gontkulák. Stretávame sa tu dnes aj vďaka nemu a s nadšením si môžeme vychutnať jazdu s parou po historickej úvraťovej železničke,“ vyjadril svoje ocenenie predseda ŽSK Juraj Blanár. Múzeá krajskej samosprávy spája dobrá spolupráca, čo sa odzrkadlilo aj v zapožičaní Gontkuláka pre Oravské múzeum, ktoré nemá parný rušeň. Tento totiž patrí k exponátom Kysuckého Múzea v Čadci.

Prevádzkou na odbočkách oravskej železničky si lokomotíva vyslúžila svoje zvláštne meno Gontkulák. Bolo odvodené od doliny s pomenovaním Gontkula, kadiaľ prechádzal,“ vysvetlila riaditeľka Oravského múzea P. O. Hviezdoslava Mária Jagnešáková.

Parnú lokomotívu ČKD 1441/1928 vyrobili pražské továrne Českomoravská Kolben – Daňek (ČKD) v roku 1928. Lokomotíva bola pridelená na lesnú železnicu do Žarnovice, kde pôsobila v období ČSR a druhej svetovej vojny až do roku 1951. Novým pracoviskom tejto lokomotívy sa stala spojená Kysucko-oravská lesná železnica.

Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky