7. apríl 2011

- Vernisáž veľkonočnej výstavy
- Veľká noc v zariadeniach sociálnych služieb

                           Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                             Žilina, 7. apríl 2011

„Veľká noc v zariadeniach sociálnych služieb“ je názov výstavy, ktorú slávnostne otvorili už po tretíkrát na Úrade Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK). V úvode sa návštevníkom prihovorila riaditeľka odboru sociálnych vecí ŽSK Marta Pauková, ktorá vyzdvihla nápaditosť a šikovnosť klientov zariadení sociálnych služieb v pôsobnosti ŽSK. Výstava návštevníkom ponúka rozmanitosť veľkonočnej tematiky, dekorácie pre domácnosti k Veľkej noci, ku ktorým neodmysliteľne patria rôznofarebné kraslice.

Cieľom našej výstavy je prezentácia výrobkov z veľkonočnou tematikou, ktoré vytvorili klienti zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK. V našich zariadeniach neposkytujeme len ubytovanie, stravovanie či zaopatrenie. Veľký dôraz kladieme na doplnkové činnosti v sociálnych zariadeniach, medzi ktoré patrí aj záujmová činnosť a pracovná terapia,“ povedala Marta Pauková a dodala: „Pevne veríme, že v tejto tradícii budeme pokračovať aj naďalej.“ Na vernisáži sa predstavila svojim kultúrnym programom spevácka skupina z Centra sociálnych služieb ANIMA v Liptovskom Mikuláši a obyvatelia Centra sociálnych služieb Fantázia v Kysuckom Novom Meste predviedli divadelné predstavenie „Stvorenie sveta“ .

V rámci pracovnej terapie klienti zariadení sociálnych služieb pracujú pod dozorom trpezlivých terapeutických pracovníkov v zriadených dielňach. Výsledkom ich snahy sú jedinečné výrobky, ktorými sa môžeme kochať až do 19. apríla vo foyer Úradu ŽSK. Niektoré z vystavovaných výrobkov sú predajné a návštevníci ich zakúpením môžu podporiť činnosť obyvateľov zariadení sociálnych služieb. Do tohtoročnej výstavy sa zapojilo všetkých 26 zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK.

Ing. Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky