4. marec 2011

- Žilinský kraj hľadá výnimočné ženy

                                Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                                    Žilina, 4. marec 2011

Národný projekt Inštitút rodovej rovnosti Krajské kontaktné miesto v Žiline a Žilinský samosprávny kraj (ďalej iba „ŽSK“) vyhlasujú pri príležitosti Medzinárodného dňa žien - 8. marca 2011 prvý ročník celoslovenskej súťaže s názvom Výnimočné ženy Slovenska. Súťaž nie je kategorizovaná a záujemcovia do nej môžu prihlásiť každú ženu, ktorej životný príbeh si zaslúži označenie osobitý. „Hľadáme ženy, ktoré nás inšpirujú. Môžu byť podnikateľky, učiteľky, lekárky, starostky, poslankyne, vedkyne, ženy, ktoré sa vzdali svojej pracovnej kariéry, lebo zmysel života vidia v starostlivosti o rodinu, adoptované deti, venujú sa charite. Jednoducho ženy, ktoré sú podľa vás výnimočné a spravili niečo, čo si zaslúži pozornosť,“ vysvetľuje manažérka Krajského kontaktného miesta Inštitútu rodovej rovnosti v Žiline Darina Arce.

Podmienky pre nominácie do súťaže a prihlášky sú dostupné na webovej stránke www.institutrr.skwww.regionzilina.sk. Nominácie do súťaže je potrebné zaslať do 31. mája 2011 na adresu: Inštitút rodovej rovnosti, Krajské kontaktné miesto Žilina, Komenského 48, 01001 Žilina alebo e-mailom na adresu vynimocnezeny@institutrr.sk. K vyplnenej prihláške je potrebné priložiť pracovný a osobný profil navrhovanej výnimočnej ženy v rozsahu jednej strany A4, vítaná je aj portrétová fotografia nominantky.

Vyhodnotenie krajského kola sa uskutoční v júni 2011 na pôde Úradu Žilinského samosprávneho kraja a jeho víťazky postúpia do celoslovenskej súťaže Výnimočné ženy Slovenska, ktorá bude vyhodnotená v septembri tohto roku. „Nepochybujem, že medzi nami žije a pracuje množstvo mimoriadnych žien, ktoré si zasluhujú ocenenie a povšimnutie. Verím, že sa nám spolu podarí odkryť príbehy aspoň časti týchto vzácnych osobností nášho každodenného života,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár.

Hľadanie výnimočných žien bude aj úlohou stredoškolskej mládeže. Inštitút rodovej rovnosti v spolupráci s odborom školstva a športu ŽSK chcú súťažou Výnimočná rodáčka pripomenúť dôležité ženy z Oravy, Liptova, Turca, Horného Považia či Kysúc. „Úlohou študentov bude vytvoriť plagát venovaný niektorej zo známych žien - spisovateliek, športovkýň, alebo napríklad výšivkáriek. Výber ponecháme na študentoch,“ uzatvára Darina Arce.

Pripomíname, že sviatok - Medzinárodný deň žien, pri príležitosti ktorého sa súťaže vyhlasujú, má svoje 100. výročie.

Ing. Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky