30. máj 2011

- Podporujú tradíciu darcovstva krvi
- Štvrtý ročník „Župnej kvapky krvi“ na Úrade ŽSK

                        Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                             Žilina, 30. máj 2011

Myšlienku podpory a potreby bezpríspevkového darcovstva krvi podporuje aj Žilinský samosprávny kraj (ŽSK). V rámci šírenia tejto myšlienky zorganizoval v poradí štvrtý ročník „Župnej kvapky krvi“ v spolupráci s Národnou transfúznou stanicou v priestoroch úradu na Komenského ulici v Žiline. Po predsedovi ŽSK Jurajovi Blanárovi a riaditeľovi Úradu ŽSK Pavlovi Holeštiakovi sa stal pravidelným úspešným darcom i podpredseda ŽSK Jozef Štrba. „Som rád, že sa podpora bezpríspevkového darcovstva krvi na našom úrade stala tradíciou. Verím, že v šírení tejto myšlienky a v spolupráci s Národnou transfúznou stanicou budeme pokračovať aj v budúcnosti a pomáhať tak tým, ktorí to potrebujú,“ vyjadril spokojnosť s úspechom akcie Jozef Štrba.

Od roku 2008 prispeli darcovia a zároveň zamestnanci Úradu ŽSK 119-timi odbermi krvi. Počet záujemcov, ktorí sú ochotní aj takýmto spôsobom pomôcť, každoročne stúpa. V tomto roku sa darovania „Župnej kvapky krvi “ zúčastnili z radov zamestnancov úradu traja prvodarcovia krvi.

Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK

 

 

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky