30. jún 2011

- Postupujú z regiónu na kraj
- Stredné školy súťažia v Župnej kalokagatii

                                 Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                                     Žilina, 30. jún 2011

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) je každoročným usporiadateľom podujatia „Župná kalokagatia.“ Odbor školstva a športu ŽSK zorganizoval v mesiaci jún 5. ročník regionálnych kôl tejto športovo – vedomostnej súťaže pre tímy 45 stredných škôl.

Župná kalokagatia je športovo-vedomostná súťaž, ktorej cieľom je zosúladiť telo i myseľ študentov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár. „Každoročne vyvrcholí celoslovenským kolom, do ktorého sa prebojujú najzdatnejšie tímy z celého Slovenska. Verím, že aj tento rok nás budú žiaci našich škôl úspešne reprezentovať,“ dodal Juraj Blanár.

Do krajského kolo súťaže postupujú víťazné družstvá umiestnené na 1. a 2. mieste. Z regiónu Kysúc sa do krajského kola zo siedmych uchádzačov prebojovala Obchodná akadémia D. M. Janotu z Čadce a Stredná odborná škola drevárska z Krásna nad Kysucou. Z 11 škôl regiónu Liptov zvíťazila Hotelová akadémia a Obchodná akadémia obe z Liptovského Mikuláša. Farby Oravy obhájilo Gymnázium a Spojená škola z Tvrdošína, ktoré súperili s ďalšími piatimi školami regiónu. Horné Považie z 12 družstiev najúspešnejšie reprezentovalo Gymnázium z Hlinskej ulice v Žiline a Spojená škola na Rosinskej ceste taktiež zo Žiliny. Svoju zdatnosť z regiónu Turca preukázala i Stredná odborná škola dopravná, Martin – Priekopa a Gymnázium J. Lettricha z Martina.

Krajské kolo súťaže sa bude konať v septembri tohto roku v Turanoch.

Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky