29. december 2011

- Predseda ŽSK aj v tomto roku odovzdá Cenu Fair Play
- Posielajte svoje tipy na ocenených

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

- Predseda ŽSK aj v tomto roku odovzdá Cenu Fair Play
- Posielajte svoje tipy na ocenených

Žilina, 29. december 2011 - Práve teraz je ten správny čas, aby ste posielali návrhy športovcov na udelenie Ceny Fair Play predsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) za rok 2011 do ankety v dvoch kategóriách:
         1. Anketa o najférovejší čin športovca pri športových súťažiach
         2. Anketa o najvýznamnejší prínos v oblasti športu
Prvou cieľovou skupinou sú deti a mládež, ktorých činy na ihrisku i mimo neho sú príkladné a ich športové vystupovanie sa nesie v duchu Fair Play na všetkých športoviskách. Druhá anketa je zameraná na pedagogických pracovníkov škôl i športových trénerov, ktorí vychovávajú svojich zverencov v športovom duchu a učia ich športovej etike. „Udelenie ceny Fair Play je vyzdvihnutím športových činov a aktivít športovcov a pedagógov, ktorých si vážime. Touto cestou zviditeľňujeme ich kvality a spôsob myslenia, ktorý by mal byť inšpiráciou aj pre nás,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár.
         Ak vo svojom okolí poznáte niekoho, kto by mal byť podľa vás ocenený, pošlite nám svoj návrh do 23. januára 2012 na adresu Úradu Žilinského samosprávneho kraja, odbor školstva a športu, Komenského 48, 011 09 Žilina s označením „Cena Fair Play“ alebo e-mailom na adresu . Informácie o navrhovaní nominantov na ocenenie nájdete aj na internetovej stránke Žilinského samosprávneho kraja (www.regionzilina.sk) v sekcii aktuality.
         Od roku 2007 bolo počas štyroch ročníkov Cenou Fair Play predsedu ŽSK ocenených 10 férových študentov – športovcov a 12 pedagógov. Minulý rok rezonovali mená záchrankýň z Tvrdošína. Študentky Spojenej školy Radoslava Janáková a Martina Gogoláková poskytli prvú pomoc zranenému snowboardistovi. Tomáš Tomeček zo Strednej odbornej školy dopravnej v Martine bol odmenený za svoju húževnatosť bojovať s vlastným hendikepom prostredníctvom športu. Tretí ročník súťaže bol doplnený Anketou o humánny čin roka 2009, v ktorej boli ohodnotené i dve pracovníčky zo zariadenia sociálnych služieb v Tvrdošíne. Za obetavosť a príkladný prístup v športe bola ocenená Monika Palarcová z Obchodnej akadémie D.M. Janotu v Čadci a Jozef Bajdich zo Strednej lesníckej školy J.D. Matejovie v Liptovskom Hrádku. Fair Play športovcom roka 2007 sa stal Richard Vršanský, študent Športového gymnázia na Rosinskej ceste v Žiline.

    
Ing. Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky