28. november 2011

- Aktuálna situácia v nemocniciach Žilinského samosprávneho kraja

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 28. november 2011 

Nemocnice Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) v Liptovskom Mikuláši, Dolnom Kubíne, Trstenej a Čadci dostali v sobotu večer návrh Memoranda o úprave pomerov v zdravotníctve. V súčasnosti analyzujeme reálnosť ustanovenia tohto memoranda, najmä čo sa úpravy platov týka, nakoľko to môže spôsobiť najväčšie problémy z pohľadu financovania nemocníc zo strany štátu. Štát je zodpovedný za financovanie zdravotníctva prostredníctvom zdravotných poisťovní. O ďalších podrobnostiach budeme informovať, avšak pripomíname, že krízový stav v poskytovaní zdravotnej starostlivosti na území Žilinského kraja stále pretrváva. V nemocniciach ŽSK je aktuálne stále podaných 113 výpovedí lekárov.

Ing. Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK