28. júl 2011 (2)

- Predseda kraja udelí pamätnú plaketu nositeľovi tradícií
- Jánošíkove dni 2011

                             Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                               Žilina, 28. júl 2011

Do štyroch Jánošíkových dní v Terchovej nabitých dynamickým a bohatým programom vstúpi 31. júla 2011 aj Žilinský samosprávny kraj (ŽSK). Nedeľňajší program sa bude konať pod záštitou predsedu ŽSK Juraja Blanára. V záverečnom dni terchovských slávností sa spoločne z amfiteátra Nad Bôrami vydáme na „Prechádzky po kraji“, ktorými nás bude sprievodným slovom sprevádzať František Výrostko, riaditeľ Slovenského komorného divadla v Martine. Finále 49. ročníka Jánošíkových dní spestrí Janka Holeštiaková a Veľký dom z Čadce, T12a, Chimera a AYA, fujarista Jozef Stankovič z Vrútok, DFS Turiec, FS Skorušina z Liesku, FSk Kriváň z Východnej, ale i FS Drevár z Krásna nad Kysucou či FS Rozsutec zo Žiliny.

Neodmysliteľnou súčasťou záverečného programu bude už po štvrtýkrát ocenenie Žilinského samosprávneho kraja. „V Žilinskom samosprávnom kraji je veľa významných osobností, ktoré rozvíjajú, reprezentujú a propagujú náš región doma i v zahraničí, a toto ocenenie si zaslúžia. Verím, že takéto morálne ocenenie a vzdanie pocty bude zadosťučinením mnohokrát za celoživotné úsilie človeka, “ povedal J. Blanár.

Predseda ŽSK Juraj Blanár udelí pamätnú plaketu významnému nositeľovi tradícií v oblasti kultúry Jozefovi Murínovi z Krásna nad Kysucou. Ako jeden z prvých tanečníkov FS Drevár sa postavil na pódiové dosky. Dnes je vedúcim tohto súboru a v kruhu svojej folklórnej rodiny strávil takmer 35 rokov. Celoživotným prínosom tohto zanieteného folkloristu je zveľaďovanie folklóru a zachovávanie ľudových tradícií.

Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky