27. október 2011

- Regionálne knižnice Žilinského kraja budú na Bibliotéke 2011

                            Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                             Žilina, 27. október 2011

Knižnice v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) sa v tomto roku zúčastnia po druhýkrát knižného veľtrhu Bibliotéka 2011 v Incheba Expo Bratislava, ktorý sa bude konať v dňoch od 3. do 6. novembra 2011. Na 19. ročníku medzinárodného veľtrhu sa predstavia víťazi regionálnych súťaží Kniha Horného Považia 2010, Kniha Turca 2010, Kniha Liptova 2010, Kniha Kysúc 2010 a Kniha Oravy 2010.

Chýbať nebudú ani sprievodné podujatia v stánku Regionálnych knižníc Žilinského samosprávneho kraja. Návštevníci si budú môcť zakúpiť vystavované víťazné knihy regionálnych čitateľských súťaží ŽSK i osobne sa stretnúť s ich autormi. Viac o činnosti a aktivitách sa dozvedia z prezentácií o regionálnych knižniciach kraja. Budú mať možnosť prezrieť si aj edičné a propagačné materiály knižníc. „Na knižnom veľtrhu si okrem iných zaujímavostí pripomíname prostredníctvom krajských knižníc aj Rok osobností v Žilinskom samosprávnom kraji, na ktoré môžeme byť právom hrdí, a to Rok Jána Frátrika na Hornom Považí, Rok Eugena Andrewa Cernana na Kysuciach, Rok Michala Miloslava Hodžu v Turci a Liptove, Rok Martina Hatalu na Orave,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár.

O pestré aktivity stánku ŽSK sa postará Krajská knižnica v Žiline, Kysucká knižnica v Čadci, Liptovská knižnica G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši, Oravská knižnica A. Habovštiaka v Dolnom Kubíne a Turčianska knižnica v Martine. „Sme radi, že medzi 142 vystavovateľmi nebudú ani v tomto roku chýbať knižnice Žilinského samosprávneho kraja, ktoré aj takýmto spôsobom môžu prezentovať nielen svoju činnosť, ale i najúspešnejších autorov beletrie a odbornej literatúry v roku 2010,“ povedala riaditeľka Krajskej knižnice v Žiline Katarína Šušoliaková.

Ing. Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky