27. október 2011 (2)

- Župná kalokagatia 2011
- Gymnázium Tvrdošín si odnieslo bronzovú medailu

                        Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                       Žilina, 27. október 2011

V 5. ročníku celoslovenského kola župnej kalokagatie, ktoré hostila Spojená škola v Turanoch v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK), štartovalo 8 súťažných tímov z 8 samosprávnych krajov Slovenska a Čiech. Do reprezentačného finále sa z krajského kola prebojovalo Gymnázium Tvrdošín, ktoré si z neho odnieslo bronzovú medailu.

Celoslovenskému kolu predchádzali regionálne kolá. Oficiálne výsledky krajského kola určili úspešnosť zúčastnených škôl Žilinského kraja nasledovne: 1. Gymnázium Tvrdošín, 2. Gymnázium J. Lettricha, Martin, 3. Spojená škola Rosinská cesta, Žilina, 4. Obchodná akadémia Čadca, 5. Gymnázium Hlinská, Žilina, 6. Hotelová akadémia, Liptovský Mikuláš, 7. Stredná odborná škola obchodu a služieb, Čadca, 8. Spojená škola Medvedzie, Tvrdošín, 9. Obchodná akadémia, Liptovský Mikuláš a 10. Stredná odborná škola dopravná, Martin – Priekopa.

Župná kalokagatia svedčí o tom, že návrat k tradičným branným cvičeniam našiel odozvu u žiakov i pedagógov, a nás teší, že táto myšlienka sa ujala, pretože je to možnosť rozvoja telesnej kultúry a vedomostí žiakov v stredných školách,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár. „V tomto roku je to po prvýkrát s medzinárodnou účasťou, kedy sa župnej kalokagatie zúčastňujú aj partnerské kraje z Českej republiky,“ dodal J. Blanár. České družstvo z Opavy bolo športovo – vedomostnou súťažou zmiešaných družstiev nadšené, a vyjadrilo záujem o prizvanie aj do jej nasledujúcich ročníkov. To, že sa svedomito pripravovali potvrdili aj slová žiaka zo Slezského gymnázia v Opave. „Pripravovali sme sa športovo, trénovali sme streľbu a myslím, že ten výsledok tomu zodpovedá,“ vysvetlil gymnazista Roman Kolár.

Do 5. ročníka súťaže sa zapojilo 321 žiakov zo 45 škôl Žilinského, Bratislavského, Nitrianskeho, Trenčianskeho, Banskobystrického a Košického samosprávneho kraja ako i Ústeckého a Moravskosliezskeho kraja. Celoštátnym víťazom sa stalo Gymnázium J. Chalúpku v Brezne.

Ing. Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky