26. máj 2011

- Podeľ sa o svoj tip na výlet a vyhraj bicykel
- Podpora obnovy turistických trás aj formou atraktívnej súťaže

                           Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                              Žilina, 26. máj 2011

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) vyhlasuje turistickú súťaž pod názvom „Podeľ sa o svoj tip na výlet“. Turisti a cyklisti sa môžu smelo vydať na odhaľovanie prírodných zákutí a zaujímavostí Žilinského kraja. Okrem prírodných krás je pre milovníkov prírody motiváciou aj možnosť vyhrať bicykel alebo užitočné turistické potreby.

Súťaž je ďalšou atraktívnou ponukou projektu ŽSK pod názvom „Trasy, traste sa!“, ktorý propaguje obnovu peších a cyklistických turistických trás. Projekt propaguje možnosti peších a turistických trás vedúcich ku kultúrnym pamiatkam, pozoruhodnostiam a prírodným unikátom v regióne Žilinského samosprávneho kraja.

Od roku 2009 systematicky a postupne opravujeme značenie turistických trás v Žilinskom kraji, ktorý má v ich počte jednoznačný prím v rámci celého Slovenska. A to nielen najväčším počtom cyklistických trás spomedzi samosprávnych krajov, ale aj atraktívnosťou peších turistických chodníkov klenúcich sa popri kultúrnych a historických pamiatkach či prírodných krásach. Verím, že sa turisti s nami radi podelia o svoje originálne zážitky,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár.

Pravidlá súťaže sú jednoduché. Najneskôr do 9. septembra 2011 treba na e-mailovú adresu zuzana.muchova@zask.sk poslať pútavý príbeh (max. 3 000 znakov) z turistiky v našom kraji zachytený niekoľkými fotografiami s popisom regiónu a turistickej trasy z Kysúc, Oravy, Liptova, Turca či Horného Považia. Záujemcovia získajú presné informácie na internetovej stránke www.regonzilina.sk pod logom „Trasy, traste sa!“

Prvý ročník súťaže bude vyhodnotený na prelome mesiacov september a október 2011. Presný termín a ďalšie dôležité súvislosti so súťažou budeme distribuovať prostredníctvom regionálnych médií a na webovej stránke ŽSK.

Aktivity v rámci projektu „Trasy, traste sa!“ môžete sledovať nielen na internetovej stránke ŽSK, ale aj prostredníctvom facebookového konta krajskej samosprávy, youtube, regionálnych týždenníkov, televízií a rádií.

Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK