23. marec 2011

- Zastupiteľstvo ŽSK už aj na youtube.com
- Pozrite si videosprávy z diania v kraji

                           Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                              Žilina, 23. marec 2011

Okrem aktuálneho prehľadu z diania v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) vo forme krátkych videospráv nájdete na serveri www.youtube.com už aj záznamy z rokovania Zastupiteľstva ŽSK. Skrátený zostrih v dĺžke 50 minút obsahuje tiež ankety s poslancami a otázky na predstaviteľov kraja súvisiace s prerokúvanými témami. Aktuálne rokovanie krajských poslancov nájdete od marca 2011 pod vyhľadávacím heslom „Zastupiteľstvo ŽSK“. Server youtube využíva krajská samospráva od júna 2010, odkedy si videá z oblasti cestovného ruchu, dopravy, školstva, zdravotníctva a sociálnej oblasti, kultúrne pozvánky a tlačové konferencie pozrelo viac ako 4 400 návštevníkov internetovej stránky. Zoznam 85 videí z regiónov kraja nájdete pod heslom „multizsk“. Stránka obsahuje príspevky o rekonštrukcii Gymnázia v Tvrdošíne, odovzdávanie cien fair play študentom i učiteľom v žilinskom kraji, pozvánku na využitie týždňa zliav v rámci podujatia Svetový deň vody vo vode, úspech ŽSK na filmovom festivale v Karlových Varoch i správy o stúpajúcom trende pôrodnosti v Liptovskej nemocnici či opravách ciest na Orave. Videá si môžete pozrieť aj prostredníctvom facebookového konta Žilinského samosprávneho kraja.

Ing. Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK