23. február 2011

- Gymnázium v Tvrdošíne má nový šat a šetrí na energiách
- Škola využila eurofondy na rekonštrukciu

                             Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                               Žilina, 23. február 2011

Na Gymnáziu v Tvrdošíne úspešne dokončili projekt rekonštrukcie budovy za 371 200 eur z eurofondov. Škola sa tak zaradila medzi stredné školy, v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK), ktoré sa snažia o znižovanie energetickej náročnosti. Okrem zateplenia budovy, výmeny okien a vchodových dverí, sa podarilo opraviť aj strechu. Modernizácia 4 odborných učební a vybavenie informačno-komunikačnými technológiami si spolu so stavebnými prácami vyžiadali celkovú investíciu v hodnote 517 tisíc eur. „Pociťujeme kvalitatívny posun v podobe menších tepelných únikov, čo bude mať vplyv aj na efektívnejšie hospodárenie školy s finančnými prostriedkami. Tie plánujeme využiť na nákup ďalšieho potrebného vybavenia,“ priblížila výhody rekonštrukcie školskej budovy riaditeľka Anna Namislovská. „Financie z eurofondov efektívne využívame na rekonštrukciu 8 škôl v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Spolu s 5 percentným financovaním kraja a s ďalšími výdavkami z vlastného rozpočtu preinvestujeme na týchto projektoch 6,2 milióna eur,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár.

Okrem Spojenej školy v Kysuckom Novom Meste, SOŠ drevárskej v Krásne nad Kysucou a Obchodnej akadémie D. M. Janotu v Čadci, získala financie z Európskej únie aj Stredná odborná škola technická v Čadci, Gymnázium V. P. Tótha v Martine, či Obchodná akadémia v Martine. Rekonštrukcia čaká aj Dopravnú akadémiu v Žiline.

Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK

 

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky