20. január 2011

- Žilinský kraj ani tento rok nechýba na najväčšom veľtrhu cestovného ruchu na Slovensku

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 20. január 2011

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) sa stal aj v tomto roku súčasťou 17. ročníka prestížneho medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF SlovakiatourBratislava. Počas jeho trvania od 20. januára do 23. januára 2011 ponúka žilinská krajská samospráva návštevníkom hodnotné informácie, zaujímavý program a sprostredkúva jedinečné zážitky z jeho návštevy.
V prvý deň sa účastníci veľtrhu stali svedkami historického aktu uvedenia do šľachtického stavu a počas celého veľtrhu sa im ponúka ukážka výroby tradičných látkových bábik. Stánok ŽSK ponúka aj príjemné schladenie v spolupráci so spoločnosťou Kofola, a. s. rovnomenným, veľmi obľúbeným nápojom, vyrábaným práve v Žilinskom kraji. Ľudovými tradíciami, zvykmi, hudbou a tancami priláka hostí folklórna skupina zo Zuberca, folklórne súbory Zázrivček a Kýčera zo Zázrivej, či zvučná hra na zvoncoch. Pod jednou „strechou“ sa v stánku kraja prezentujú aj klastre cestovného ruchu, ktoré návštevníkom pripravili tiež súťaže s hodnotnými cenami. Klaster Liptov odmení zapojených súťažiacich skipasmi do Jasnej a Tatranskej Lomnice. Atraktívne ceny si pripravili i Klaster Orava a Turiec. „Žilinský samosprávny kraj pravidelne využíva propagáciu svojich možností v Bratislave, tentokrát spolu s našimi klastrami. Je to dobrá príležitosť ako domácim a potenciálnym zahraničným návštevníkom ukázať bohatú ponuku cestovného ruchu v našom kraji,“ uviedol podpredseda ŽSK Jozef Štrba.
V tomto roku má krajská samospráva za sebou už účasť na veľtrhu Regiontour Brno, ktorý sa uskutočnil 13. až 16. januára 2011. Zúčastňuje sa tiež veľtrhov cestovného ruchu v Moskve, Waršave a Katowiciach.

Mgr. Zuzana Muchová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky