2. november 2011

- Podujatie Domov domovu tentoraz v Ružomberku
- Seniori z celého kraja sa zabávali a ukázali svoj talent

                               Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                            Žilina, 2. november 2011

Tretí ročník kultúrno-spoločenského podujatia Domov domovu sa i tento rok niesol v znamení spevu, hudobných vystúpení a divadelných scénok. Program pripravili klienti z 18 domovov sociálnych služieb, ktorých zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj (ŽSK). „Už tretí rok majú klienti našich zariadení možnosť stretnúť sa a podeliť sa o svoj talent a nadanie. Chceme, aby si seniori tretí vek vychutnávali, aby mali možnosti kultúrne prežívať jeseň života. Snažíme sa o to, aby sa úroveň sociálnych služieb stále zlepšovala,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár. „Seniori sa stretli s cieľom spoločne si zatancovať a zaspievať, pretože i zábava je dôležitá pre ich duševnú pohodu. Tento rok opäť ukázali, že v našich zariadeniach sa spolu s pracovníkmi venujú rôznorodým aktivitám a majú možnosť rozvíjať svoj talent,“ povedala riaditeľka odboru sociálnych služieb ŽSK Marta Pauková.

Po Zariadení pre seniorov a domove sociálnych služieb M. R. Štefánika v Čadci, ktoré bolo organizátorom 1. ročníka v roku 2009, usporiadal 2. ročník podujatia Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov Horelica. Štafetu prebralo tento rok jubilujúce Centrum sociálnych služieb Trojlístok v Ružomberku, ktoré oslavuje 20. výročie svojho vzniku. Na podujatí Domov domovu sa tento rok zišlo spolu 178 klientov z regiónov Liptov, Kysuce, Orava, Horné Považie, Turiec.

Ing. Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky