17. marec 2011

- Nielen aquaparky a kúpele sú v marci lacnejšie
- Svetový deň vody prináša zľavy

                            Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                                 Žilina, 16. marec 2011

Pri príležitosti Svetového dňa vody 22. marca lákajú kúpele, aquaparky, termálne kúpaliská, ale aj múzeá v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) návštevníkov na zaujímavé zľavy na vstupnom. Žilinský kraj je zásobárňou minerálnych a termálnych prameňov, ktoré sú jeho nesmiernym bohatstvom a zvyšujú jeho atraktivitu pre turistov. Voda nie je len životodarným zdrojom, ale ponúka aj skvelú možnosť relaxu pre jednotlivcov i rodiny s deťmi. „Žilinský samosprávny kraj sa aj tento rok rozhodol osláviť Svetový deň vody sprístupnením vodných atrakcií domácim aj zahraničným návštevníkom,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár. V spolupráci s prevádzkovateľmi aquaparkov, kúpeľov i múzeí sprostredkúva širokej verejnosti v dňoch od 21. do 27. marca 2011 rôzne zľavy na vstupnom do Thermal Parku v Bešeňovej, Kúpeľov Lúčky, Slovenských liečebných kúpeľov v Rajeckých Tepliciach, MEANDER PARK-u Oravice, AquaRelaxu v Dolnom Kubíne a Aquaparku Tatralandia v Liptovskom Mikuláši. Pri tejto príležitosti sa so zľavami pripája aj Liptovské múzeum v Ružomberku, Považské múzeum v Žiline, Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne a Kysucké múzeum v Čadci. Druhý ročník osláv Svetového dňa vody sa stáva tradíciou, v ktorej chce ŽSK aj naďalej pokračovať. Dobrá spolupráca so subjektmi cestovného ruchu sa už potvrdila aj v minulosti pri organizovaní podujatí 1. ročníka „Svetového dňa vody na vode“, „Cestovný ruch slávi, oslavujte s nami“, „Odštartujte prázdniny so ŽSK“, „Svetového dňa turizmu“ či „Mikulášske zľavy skvelé od pondelka do nedele“.

Ing. Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK