15. jún 2011

- Vitajte v turistickom raji v Žilinskom kraji
- Moravskosliezske cestovné kancelárie odhaľujú krásy Žilinského kraja

                              Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                                  Žilina, 15. jún 2011

Žilinský samosprávny kraj úspešne začal mikroprojekt „Vitajte v turistickom raji“. Počas štyroch dní prebieha v rámci hlavnej aktivity mikroprojektu poznávacia cesta pre 15 touroperátorov – zástupcov cestovných kancelárii z Moravskosliezskeho kraja. Cieľom projektu je prezentovať Žilinský samosprávny kraj a ponúknuť českým turistom príťažlivé lokality sprostredkovanými informáciami, reportážami ale i článkami. „Som rada, že máme možnosť prezentovať náš kraj aj formou mikroprojektov, pretože Žilinský kraj je lákavou destináciou cestovného ruchu nielen pre českých, ale aj mnohých ďalších zahraničných návštevníkov,“ povedala riaditeľka odboru cestovného ruchu a regionálneho rozvoja ŽSK Iveta Chabadová.

Touroperátori spoznajú päť historických regiónov Žilinského kraja a svojim klientom podajú informácie o zaujímavostiach tejto turistickej destinácie priamo z prvej ruky. Prvý deň je pre účastníkov naplánovaná návšteva skvostu Horného Považia – Hrad Strečno spojená s adrenalínovou jazdou na pltiach. Následne cesta do kysuckej prírody, k ropnému prameňu v Korni a do sudoparku v Klokočove. Itinerár ďalšieho dňa zahŕňa prehliadku Múzea kysuckej dediny vo Vychylovke, Orloja v Starej Bystrici, Oravského hradu, krásy Roháčskych plies a čaro Múzea oravskej dediny v Zuberci. Tretí deň triptouru predstaví Liptov – kvaple Demänovskej jaskyne Slobody, históriu Múzea Liptovskej dediny v Pribyline, vodu Tatralandie a Bešeňovej. Štvrtý záverečný deň je nasmerovaný do krás prírody Turca a liečivej vody Slovenských liečebných kúpeľov v Turčianskych Tepliciach.

V auguste sa situácia otočí a zástupcovia cestovných kancelárií zo Žilinského kraja budú spoznávať turistické lákadlá partnera mikroprojektu – Moravskosliezského kraja a predstavia neobjavené zákutia cezhraničného suseda obyvateľom Žilinského kraja.

Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky