14. júl 2011

- Predseda kraja blahoželal 100-ročnej oslávenkyni
- Obyvateľka zariadenia pre seniorov v Terchovej sa dožíva storočnice

                       Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                          Žilina, 14. júl 2011

Predseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Juraj Blanár dnes blahoželal k vzácnemu životnému jubileu 100 rokov, pani Emílii Podstavkovej, obyvateľke Zariadenia pre seniorov (ZpS) a domova sociálnych služieb (DSS) v Terchovej.

Oslava jej narodenín sa začala slávnostnou svätou omšou v kaplnke. Vyvrcholením neopakovateľného dňa boli príjemné sviatočné chvíle strávené v kruhu príbuzných a priateľov z radov obyvateľov zariadenia. Ku gratulantom sa pripojil predseda Žilinského samosprávneho kraja, zástupcovia Obecného úradu v Terchovej i zamestnanci zariadenia. „Pani Podstavková sa napriek neľahkému životu teší z rozvetvenej rodiny, ktorá s ňou oslávila i tento sviatočný deň. Verím, že v našom zariadení bude aj v ďalších rokoch spokojná,“ povedal predseda Juraj Blanár. Pani Emília žije v zariadení Žilinského samosprávneho kraja od roku 1998. Prežila v ňom mnoho pekných i clivých dní, no aj napriek tomu je plná životného optimizmu. Rodáčka z kysuckej osady Riečnica prežila väčšiu časť života v Terchovej, kde spolu s manželom Jánom vychovala dvoch synov a jednu dcéru. Dnes sa už teší zo šiestich vnúčat, jedenástich pravnúčat a jedného prapravnúčaťa.

Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK