14. apríl 2011

- Svoje sily si zmerali žiaci stredných škôl, seniori a klienti DSS
- III. ročník Šachového turnaja o pohár riaditeľa Úradu ŽSK

                               Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                                 Žilina, 13. apríl 2011

Odbor školstva a športu spolu s odborom sociálnych vecí Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) usporiadal v poradí III. ročník Šachového turnaja o pohár riaditeľa Úradu ŽSK. Počas turnaja si svoje sily zmerali žiaci stredných škôl a klienti z domovov dôchodcov (DD) Zariadení pre seniorov (ZpS) a domovov sociálnych služieb (DSS).

Generačné bariéry medzi juniormi a seniormi boli aj na tomto ročníku úspešne prelomené. Turnaj prebiehal v priateľskom duchu a zvýraznil význam šachu pri rozvoji myslenia v každom veku. Šachový turnaj sa z roka na rok stáva populárnejším. Dôkazom toho je aj zvyšujúci sa počet účastníkov. Tretieho ročníka turnaja sa zúčastnilo 70 súťažiacich. Z celkového počtu bolo 12 seniorov a klientov ZpS. Titul obhájili majstri z minulého ročníka – Juraj Druska z Gymnázia v Ružomberku a Ján Dvorník zo ZPS a DSS Likavka. Pohár riaditeľa úradu a celkové víťazstvo získal Juraj Druska. Riaditeľ Úradu ŽSK Pavol Holeštiak odmenil cenami okrem víťazov piatich žiakov zo stredných škôl a piatich klientov zo ZpS a DSS. „Turnaj má z roka na rok lepšiu úroveň. Verím, že ďalší ročník bude ešte kvalitnejší a zíde sa tu opäť viac šachových nadšencov,“ povedal Pavol Holeštiak, ktorý zároveň odovzdal víťaznú trofej: Mariánovi Petrášovi zo SOŠ stavebnej, Liptovský Mikuláš, Štefanovi Knaperekovi z Gymnázia, P.O.Hviezdoslava, Dolný Kubín, Filipovi Jandurovi z Gymnázia, Tvrdošín, Martinovi Mrázovi z Gymnázia, M.M. Hodžu, Liptovský Mikuláš a Michalovi Pažitnému zo Spojenej školy, Tvrdošín.

Radosť z víťazstva mali aj ocenení seniori a klienti ZpS Ján Dorník – ZPS a DSS Likavka, Juraj Mičuda – ZPS a DSS Dolný Kubín, Alojz Švába – ZPS a DSS Novoť, Pavol Holdoš – ZPS a DSS Likavka, Rudolf Kováček – ZPS a DSS Horelica, Jozef Podsklan – ZPS a DSS Zákamenné.

Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK