13. október 2011

- Objavovanie Žilinského kraja – klenotu Slovenska pokračuje
- Infocesta 2011 prezentuje kraj v zahraničí

                       Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                           Žilina, 13. október 2011

Po tretíkrát v tomto roku bude Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) hostiť zahraničných touroperátorov a zástupcov médií. V rámci infocesty „Objavte Žilinský kraj – klenot Slovenska“ organizovanej v spolupráci so Svetovým združením Slovákov v zahraničí medzinárodnú účasť potvrdili zástupcovia médií a cestovných kancelárií zahraničných Slovákov z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Srbska, Švédska, Írska, Kanady či USA, ktorí budú prezentovať krásy a zaujímavosti nášho kraja. Odhaľovať tie najzaujímavejšie lákadlá budú zahraniční hostia od 17. do 21. októbra 2011.

V priebehu piatich pracovných dní navštívia poznaniachtiví záujemcovia kultúrne skvosty, ku ktorým patrí na prvom mieste Oravský hrad, Demänovská jaskyňa Slobody, skanzeny v Pribyline a Vychylovke s neodmysliteľnou Historickou lesnou úvraťovou železnicou, ktorá bude čoskoro spájať Kysuce s Oravou, Maticu slovenskú a Národný cintorín v Martine, ale i UNESCO-m chránenú pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry – Vlkolínec. Zároveň spoznajú vodné poklady kraja, termálne parky a kúpele v Oraviciach, Liptovskom Mikuláši, Bešeňovej, Turčianskych a Rajeckých Tepliciach. Opomenuté neostanú ani kultúrne hodnoty spojené s folklórnymi tradíciami, ochutnávkou tradičných jedál a ďalšie atrakcie v podobe splavu rieky Orava na pltiach, návštevy Slovenského orloja v Starej Bystrici a Slovenského Betlehemu v Rajeckej Lesnej. V prípade pekného počasia budú môcť obdivovať i Tatliakové pleso v Západných Tatrách – Roháčoch. Infocestu ukončí prehliadka Považskej galérie umenia v Žiline so svojou, v Európe jedinečnou, drotárskou expozíciou.

Počas šesťročnej tradície usporadúvania poznávacích ciest v našom kraji od roku 2005 navštívilo päť historických regiónov Oravy, Kysúc, Horného Považia, Liptova a Turca dovedna 236 zástupcov zahraničných cestovných kancelárií a médií. ŽSK zorganizoval 14 infociest a predstavil množstvo atrakcií cestovného ruchu v podobe hradov, moderných a historických pamiatok i oddychových rekreačných areálov.

Ing. Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky