13. júl 2011

- 100 detí zažilo týždeň plný radosti
- Detský tábor Dobrý skutok 2011

                            Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                                 Žilina, 13. júl 2011

Detský tábor „Dobrý skutok“ v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) otvoril po tretíkrát svoje brány deťom zo sociálne slabších rodín z celého Slovenska. Desaťdňový letný tábor pripravili organizátori – Rádio Expres v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom a deťom sa postarali o zaujímavý program bohatý na zážitky. Od 4. do 14. júla hostila Račková dolina 100 detí. Deti budú dlho spomínať na atrakcie v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline, kde ich čakala prehliadka múzea, Považskej lesnej železnice, statickej expozície, ktorou je motorový Gébus. Najmä chlapcov zaujali živé ukážky kovania v kováčskej vyhni. Z ukážok tradičných domácich prác sa obdivu nevyhlo ručené pranie a mangľovanie, hrnčiarska dielňa a zaujímavosťou bolo tiež umelecké drôtovanie. „I tento rok mohli deti počas tábora spoznávať krásu a jedinečnosť nášho kraja. Verím, že si odnesú nezabudnuteľné zážitky a Žilinský kraj ostane v ich pamäti ako miesto, kde sa budú radi vracať aj ako dospelí,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár.

Deti vo veku od 7 do 15 rokov počas predchádzajúcich letných táborov navštívili v rámci Žilinského samosprávneho kraja Oravský hrad, Oravskú lesnú železnicu, Historickú lesnú úvraťovú železnicu vo Vychylovke, Spoločnú prírodovednú expozíciu v Krásne nad Kysucou, ako i plte na rieke Orava a Salaš Krajinka pri Ružomberku.

Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky