13. január 2011

- Vyhlásenie predsedu ŽSK ku problematike rušenia osobnej železničnej dopravy

Vyhlásenie predsedu Žilinského samosprávneho kraja ku problematike rušenia osobnej železničnej dopravy

- Predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár vyjadruje obavu z rušenia železničných regionálnych tratí

Žilina, 13. január 2011

Rušenie osobnej železničnej dopravy v úsekoch Čadca – Makov, Čadca – Skalité vnímam ako nekoncepčné ohrozenie dopravy i mobility obyvateľov, čo by malo negatívny dopad na zamestnanosť i rozpočet Žilinského samosprávneho kraja. Navyše spôsob, keď predstavitelia Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. neinformovali Žilinský samosprávny kraj o plánovanom rušení, ale dozvedeli sme sa to len od predstaviteľov železničných odborov, je neprijateľný, pretože práve na pleciach samosprávy spočíva financovanie regionálnej autobusovej dopravy, na ktoré bude mať zrušenie vplyv. Oficiálnym listom som sa preto obrátil na ministra dopravy, aby mi vysvetlil takéto pripravované opatrenie, o ktorom nič nevieme v zmysle hesla o nás bez nás, a pritom sa nás bytostne dotýka.

                                                                  Ing. Juraj Blanár
                                                                  predseda Žilinského samosprávneho kraja


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky