11. november 2011

- Deň študentstva v kultúre
- Študentský preukaz im zaručí voľný vstup

                          Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                            Žilina, 11. november 2011

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) oslavuje Deň študentstva spolu so žiakmi a študentmi stredných a vysokých škôl. Od minuloročného 17. novembra pokračuje druhým rokom v začatej tradícii. V rámci voľných chvíľ môžu študenti Žilinského kraja v tento deň zadarmo navštíviť vybrané kultúrne organizácie v pôsobnosti ŽSK. Hlavnou myšlienkou podujatia je podporiť záujem mladých o kultúru.

Voľné vstupné ponúkajú expozície Oravského múzea P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, Liptovské múzeum v Ružomberku, Považské múzeum v Žiline, Kysucké múzeum v Čadci a Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste. Jedinou podmienkou podujatia je predloženie študijného preukazu, ktorý je vstupenkou do všetkých otvorených expozícií. Otvorené sú v tento deň najnavštevovanejší Oravský hrad, areál Budatínskeho hradu, Čičmianske domčeky, Sobášny palác v Bytči či expozícia Jánošík a Terchová v Terchovej. Odfotiť sa s obrovským mamutom budú môcť študenti v otvorenej Prírodovednej expozícii v Krásne nad Kysucou a bezplatný vstup pre študentov ponúka tiež Múzeum liptovskej dediny v Pribyline. Na svoje si prídu i romantické duše. Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste totiž pripravuje večerné pozorovanie oblohy.

Bližšie informácie o regionálnych ponukách expozícií získajú záujemcovia na internetových stránkach vybraných kultúrnych organizácií.

Ing. Radka Kulaviaková
hovorkyňa ŽSK