9. december 2010

- Študentské tímy sa stretli v Olympiáde žiackych školských rád

                              Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                                Žilina, 9. december 2010

Aktívni stredoškoláci organizovaní v žiackych školských radách (ŽŠR) si na Úrade Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) zmerali svoje vedomosti a zručnosti v olympiáde. Do finálovej konferencie „Olympiáda ŽŠR v Žilinskom kraji“ sa zapojilo 63 študentov z 24 škôl. Súťaž pozostávala z troch okruhov hodnotenia, a to umeleckej súťaže, organizovania podujatia „Deň ŽŠR“ a vytvorenia počítačovej prezentácie o aktivitách študentov.

Umelecké stvárnenie témy „Prevencia je viac ako represia“ v kategóriách výtvarné umenie, literárne dielo (úvaha), fotografia a video bolo ocenené v diváckom hlasovaní a hodnotení poroty. Divákom sa najviac páčilo literárne spracovanie Petra Bátoryho zo Strednej odbornej školy dopravnej v Martine, výtvarné podanie Lenky Michtalíkovej z Gymnázia v Bytči, video Obchodnej akadémie v Liptovskom Mikuláši a fotografia Moniky Matulovej z Pedagogickej a sociálnej akadémie v Turčianskych Tepliciach. Odborná porota sa s diváckym hlasovaním zhodla v kategórii fotografie, za najlepšie video ocenila gymnazistov z Bytče, za výtvarné spracovanie si odniesla cenu Diana Katráková z Obchodnej akadémie v Ružomberku a úvahou porotu najviac oslovila Angelika Bandíková zo Spojenej školy v Tvrdošíne.

Konkrétne práce študentov boli prístupné počas celej olympiády. Ďalšou postupovou úlohou pre študentov bolo zorganizovať na svojej škole „Deň ŽŠR“, počas ktorého členovia rady medzi spolužiakmi aj pedagógmi predstavovali svoju činnosť, podujatia a ďalšie plány. „Posledným krokom v súťaži bolo vytvorenie pútavej počítačovej prezentácie študentov o svojej žiackej školskej rade a všetkých aktivitách v rámci súťaže, ktoré ich predurčili zapojiť sa do boja o víťaza olympiády. Tentoraz našla odborná porota víťaza spomedzi 15 prezentácií škôl,“ uviedla riaditeľka odboru školstva a športu ŽSK Dana Weichselgärtner. Tretie miesto na olympiáde získali študenti Obchodnej akadémie v Liptovskom Mikuláši, druhú priečku obsadilo Gymnázium z Liptovského Hrádku a prvenstvo získali študenti Spojenej školy v Tvrdošíne.

Do Olympiády ŽŠR sa mohla zapojiť ktorákoľvek žiacka školská rada pôsobiaca na strednej škole (gymnázium, stredná odborná škola, spojená škola) v Žilinskom kraji. Cieľom podujatia, ktoré ŽSK zorganizoval v spolupráci s Radou mládeže Žilinského kraja, je rozvíjať a podporovať aktivity a spoluprácu študentov formou propagácie činnosti žiackej školskej rady.

Mgr. Zuzana Muchová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky