7. jún 2010

- Nové multifunkčné ihriská majú vrátiť šport do škôl
- Športoviská využijú žiaci i verejnosť

                          Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                             Žilina, 7. jún 2010

Pri Spojenej škole (SŠ) v Kysuckom Novom Meste a Gymnáziu v Bytči sa slávnostne otvorili nové viacúčelové ihriská, ktoré ako ďalšie v poradí vzišli zo spoločného projektu Úradu vlády Slovenskej republiky a Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK). „Projekt nám pomôže splniť náš cieľ, ktorým je výrazne zlepšiť podmienky na šport v našich školách,“ uviedol predseda kraja Juraj Blanár. Výstavba ihriska v Kysuckom Novom Meste stála 87 803 eur, vláda prispela sumou 39 833 eur, ŽSK ho financoval čiastkou 47 970 eur. „Ihrisko je okrem študentov určené aj obyvateľom z okolia našej školy, rovnako pre každého, kto si chce zašportovať,“ povedal riaditeľ SŠ Milan Válek. Zvýšenie záujmu o športové aktivity predpokladá aj zástupkyňa riaditeľky Gymnázia v Bytči Anna Chorvátová: „Očakávame, že tento projekt vráti deti k nám na ihriská. Študenti majú veľmi radi šport, a keďže sme im vytvorili takéto možnosti, sme presvedčení, že ich budú v maximálnej miere využívať.“ Ihrisko v Bytči v celkovej výške 77 595 eur financoval zriaďovateľ školy ŽSK čiastkou 39 139 eur. Úrad vlády SR sa na jeho realizácii podieľal takmer polovicou, sumou 38 456 eur. Ihriská spĺňajú parametre pre športy: futbal, tenis, volejbal, nohejbal, hádzaná, basketbal a florbal. Okrem škôl v Bytči a v Kysuckom Novom Meste získala v tomto roku nové multifunkčné ihrisko aj Spojená škola v Martine.

Mgr. Zuzana Muchová
hovorkyňa ŽSK

       

        


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky