5. máj 2010

- V kalendáriu si nájdete kultúru na každý deň
- Tipy na podujatia v Žilinskom kraji pre turistické kancelárie či hotely

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 5. máj 2010

Praktický sumár kultúrnych podujatí na každý deň, to je Kalendárium akcií, ktoré ponúka Žilinský samosprávny kraj na svojej internetovej stránke www.regionzilina.sk. Napĺňajú ho desiatky aktivít, ktoré pre návštevníkov organizujú múzeá, divadlá, galérie, knižnice a kultúrne strediská v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. „Našim cieľom je, aby dostali domáci a zahraniční návštevníci na každý deň úplnú kultúrnu ponuku v našom kraji, či už je to v regióne Horného Považia, Kysúc, Liptova, Oravy alebo Turca. Aby sme pokryli záujem čo najväčšieho počtu turistov distribuujeme mesačný prehľad podujatí v každom regióne turistickým informačným kanceláriám, klastrom cestovného ruchu, kúpeľom, wellnes centrám a hotelom,“ vysvetlil zámer krajskej samosprávy riaditeľ odboru kultúry a komunikácie s verejnosťou Peter Kubica. Zaujímavým tipom na trávenie voľných chvíľ sa s prichádzajúcim letným obdobím môžu potešiť najmä rodiny s deťmi. Tematické podujatia budú v kalendári venované aj príležitostiam Deň a Noc múzeí a galérií, Deň detí, ukončenie školského roku a mnohé ďalšie.

Mgr. Zuzana Muchová
hovorkyňa ŽSK

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky