4. máj 2010

- Župná kvapka krvi pomáha už po tretíkrát

                             Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                                 Žilina, 4. máj 2010

V úsilí zvýšiť povedomie občanov a svojich zamestnancov o možnosti bezpríspevkového darcovstva krvi a jeho humánnom rozmere zorganizoval Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) vo svojich priestoroch na Komenského ulici v Žiline už tretí ročník „Župnej kvapky krvi“. Tradične sa darovania krvi zúčastňuje predseda krajskej samosprávy Juraj Blanár a riaditeľ Úradu ŽSK Pavol Holeštiak. Dnes sa po prvýkrát zapojil aj podpredseda kraja Jozef Štrba a ďalších, takmer štyridsať zamestnancov krajskej samosprávy. „V minulosti som i ja sám potreboval transfúziu krvi, preto som rád, že som dnes mohol darovať svoju krv na Úrade ŽSK a pomôcť tým niekomu, kto to potrebuje,“ približuje poslanie tejto akcie podpredseda ŽSK. Prvý ročník Župnej kvapky krvi zorganizovala krajská samospráva už v roku 2008 a za celé trojročné obdobie počet darcov prekročil stovku.

                                                                                    Mgr. Zuzana Muchová
                                                                                         hovorkyňa ŽSK