28. mája 2010

- Parádny deň už druhý krát, tentoraz v novom športovom areáli

                          Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                              Žilina, 31. máj 2010

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK), Spojená škola na Rosinskej ceste v Žiline a spoločnosť PARA Consulting usporiadali pri príležitosti Medzinárodného dňa detí už II. ročník podujatia „Parádny deň alebo športujeme bez bariér“. Tentoraz sa súťažný deň uskutočnil už v novom športovom areáli Spojenej školy, ktorá je ako jediná v kraji Centrom olympijskej prípravy a vychováva budúcich úspešných slovenských reprezentantov v olympijských športoch. Nový areál poskytne lepšie možnosti na prípravu a zdokonaľovanie športových talentov. Výstavbu športovísk, ktorá trvala od roku 2008 financovalo za viac ako 492 tisíc eur Ministerstvo školstva SR a ŽSK. „Na výstavbu areálu krajská samospráva poskytla takmer 150 tisíc eur z vlastného rozpočtu. Žiaci športovej školy i verejnosť môžu využívať nové multifunkčné ihrisko na futbal, hádzanú, volejbal a basketbal. V rámci projektu sme postavili aj novú atletickú dráhu, zrekonštruovali sa hľadiskové stupne, chodníky a vstup do areálu,“ zhodnotil investíciu do športu predseda ŽSK Juraj Blanár. Po slávnostnom otvorení areálu dobehnutím bežcov do cieľa sa začalo súťažiť. V disciplínach ako lukostreľba, hod na cieľ, petage - bocca, kolky, šípky, Braillove písmo, posunková reč, basket na vozíku, jazda na vozíku, handbike, stolný tenis – showdan, fribee – Ringo a rôznych netradičných disciplínach sa spolu stretlo a súťažilo 372 zdravých aj zdravotne postihnutých detí (s mentálnym, telesným, zrakovým a sluchovým postihom). Parádny deň mal mimoriadny úspech nielen kvôli výbornému počasiu. O ďalšiu radosť sa deťom postarali svojím vystúpením Tomáš Bezdeda a Peter Bažík. Deti nesmierne ocenili aj podpisy úspešných slovenských paralympionikov a futbalistov MŠK Žilina.

                                        Mgr. Zuzana Muchová
             hovorkyňa ŽSK