27. september 2010

- V Domove sociálnych služieb na Karpatskej ulici v Žiline oslavujú štvrtú storočnicu klienta

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 27. september 2010

Oslávenkyňa životného jubilea Mária Tesáriková je jednou z prvých obyvateliek Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb na Karpatskej ulici v Žiline. Po 26-tich rokoch, ktoré v zariadení strávila, pre ňu riaditeľka zariadenia Terézia Straňáková usporiadala oslavu 100-ročnice. „Pani Mária sa narodila v Ilave, ako štvrté dieťa v rodine. Detstvo, na ktoré rada spomína, strávila u maminej sestry v Budapešti. Po siedmich triedach ľudovej školy sa zamestnala ako pracovníčka poštového úradu. Vydala sa za Žigmunda Tesárika, ale manželstvo bolo bezdetné. Prestala pracovať a začala sa starať o domácnosť,“ informovala nás riaditeľka. Po smrti manžela prišla pani Tesáriková bývať do vtedajšieho Penziónu pre dôchodcov, pretože nechcela zostať sama. Zablahoželať obyvateľke domova k životnému jubileu prišiel i podpredseda Žilinského samosprávneho kraja Jozef Štrba. „Som veľmi rád, že aj v našich zariadeniach sa dejú vzácne a ojedinelé udalosti, ako sú oslavy stých narodenín. Svedčí to zároveň o príkladnej starostlivosti, ktorá sa klientom zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja poskytuje. Zamestnanci domova pre nich pravidelne pripravujú dni plné zaujímavých aktivít a tie im dodávajú silu do života,“ dodal podpredseda kraja.

Mgr. Zuzana Muchová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky